Carsharingiem na Wigilię?
Przegląd świątecznych ofert.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Święta tuż tuż, a jeśli święta, to również wyjazdy. W tym roku wiele osób skorzystało z dobrego układu kalendarza i już wyjechało, natomiast duża część rodaków wigilijne wyjazdy ma przed sobą. W związku z dynamicznym rozwojem carsharingu, wiele osób planując wyjazd sprawdzi również ofertę samochodów współdzielonych a ta u wielu operatorów zaczyna być naprawdę atrakcyjna.

W dzisiejszym materiale postanowiliśmy sprawdzić który z usługodawców oferuje specjalne stawki na okres świąteczno-noworoczny oraz policzyć, które warunki są naprawdę dla klientów gotowych na wybór carsharingu atrakcyjne.

InnogyGO! 

Zaczynamy od Innogy, ponieważ można śmiało powiedzieć, że stołeczny operator energetyczny zaszalał. Na okres świąteczny elektryczne BMW będą dostępne w bardzo atrakcyjnej i niespotykanej dotąd stawce dobowej wynoszącej tylko 99 PLN. I to by było praktycznie tyle jeśli chodzi o koszt wynajmu, bo nie płacimy za kilometry. Pamiętać jednak należy, że wynajmując zero-emisyjne BMW bierzemy na siebie odpowiedzialność za ładowanie tego samochodu jeśli zdecydujemy się nim wyjechać poza warszawską strefę działania usługi. Zdecydowanie jest to ograniczenie, natomiast nie znaczy to, że wyjazd takim samochodem na święta nawet na drugi koniec Polski jest utopią. Odpowiednio planując wyjazd i mając trochę szczęścia z dostępem do szybkich i darmowych punktów ładowania można ograniczyć koszty świątecznego wyjazdu praktycznie do minimum. Promocja dobowa InnogyGO! trwa od 20 grudnia do 6 stycznia 2020.

Było: 239 PLN / doba
Jest: 99 PLN / doba

Traficar

Kolejną ofertą obok której nie można przejść obojętnie, jest promocja świąteczna Traficara, który postanowił udostępnić swoje Renault Clio w najniższej spośród polskich usługodawców stawce dobowej wynoszącej tylko 49 PLN za dobę wynajmu. Jest to spora obniżka wobec standardowej stawki dobowej wynoszącej 75 PLN. W odróżnieniu od Innogy, do przejazdu Traficarem doliczyć należy opłatę za każdy kilometr w wysokości 0,60 PLN. Minusem oferty tego usługodawcy jest to, że w srebrnych Renaultach nie znajdziemy karty paliwowej, przez co jeśli w trasie zabraknie nam paliwa, będziemy zmuszeni zatankować samochody za swoje pieniądze na jednej z wielu stacji Orlen. Oczywiście operator po przedstawieniu faktury za zakupione paliwo zwróci zainwestowane środki na konto klienta. Promocyjna oferta trwa od 23 do 31 grudnia.

Było: 75 PLN / doba + 0,60 PLN / km
Jest: 49 PLN / doba + 0,60 PLN / km

4Mobility

Najstarszy polski carsharing postanowił zaproponować świąteczne zniżki zarówno dla klientów wyjeżdżających poza strefę, jak i tych którzy potrzebują skorzystać a z aut na minuty lokalnie. W przypadku miejscowych wynajmów, na klientów czekają specjalnie oznaczone świąteczne Audi A3 w cenie tylko 0,40 PLN za minutę. Doliczyć trzeba jeszcze opłatę za km w wysokości 0,80 PLN, natomiast promocyjna stawka minutowa za samochód marki premium na pewno spotka się z zainteresowaniem. Z kolei dla klientów chcących wyjechać na dłużej przygotowano solidną zniżkę za kilometr dla wszystkich dostępnych w tym trybie modeli. Pierwotna stawka kilometrowa w wysokości 0,80 PLN na okres świąteczno-noworoczny obniżona jest do poziomu 0,50 PLN. Opłata dobowa pozostała jednak bez zmian i nadal wynosi od 120 PLN (Hyundai i30) do 156 PLN (Audi A3). Promocja świąteczna trwa od 20 grudnia do 3 stycznia (cennik minutowy) i 7 stycznia (cennik dobowy).

(cennik krótkoterminowy)
Było: 0,80 PLN / km 
Jest: 0,40 PLN / km

(cennik dobowy)
Było: 0,80 PLN / km
Jest: 0,40 PLN / km

PANEK CarSharing

W przypadku największego stołecznego carsharingu, najnowsze ceny dobowe cięzko nazwać świątecznymi, ponieważ zostały udostępnione bezterminowo, natomiast ich nowa wersja została udostępniona kilka dni temu, dlatego bierzemy je pod uwagę. Zmienia uległy ceny pakietów dobowych i tygodniowych we wszystkich 3 oferowanych klasach. Najtańsze hybrydowe Yarisy w grupie „S” zostały udostępnione w cenie 69 PLN za dobę, gdy jeszcze do niedawna stawka dobowa za ten samochód wynosiła 90 PLN. Zmianie uległy również ceny pakietu tygodniowego w każdej grupie. Najtańszy Yaris to 419 PLN za 7 dni, zamiast 540 PLN w poprzedniej wersji. Do stawek dobowych należy doliczyć opłatę kilometrową w wysokości 0,60 PLN (tutaj doszło wyjątkowo do podwyżki, bowiem wcześniej stawka kilometrowa wynosiła 0,50 PLN). Warto również zwrócić uwagę na podwójną obniżkę dla najwyższej klasy „L” w której do wynajęcia znajdziemy hybrydowe Toyoty Corolle i C-HRy. Pierwotna cena za tą klasę wynosiła 160 PLN za dobę, gdy obecnie jest to już tylko 139 PLN za dobę + 0,60 PLN za każdy kilometr.

(Grupa S – Toyota Yaris)
Było: 90 PLN / doba
Jest: 69 PLN / doba

(Grupa M – Seat Arona)
Było: 120 PLN / doba
Jest: 99 PLN / doba

(Grupa L – Toyota Corolla & Toyota C-HR)
Było: 160 PLN / doba
Jest: 139 PLN / doba

MiiMove & EasyShare

Na koniec jeszcze przedstawiamy dla porównania oferty trójmiejskiego usługodawcy MiiMove oraz działającego w Poznaniu i w Łodzi EasyShare, które co prawda nie zaoferowały konkretnej promocji na okres świąteczny, natomiast warto w tym miejscu przypomnieć ofertę dobową tych operatorów, którą warto rozważyć poszukując samochodu do wynajęcia na święta. MiiMove oferuje swoją flagową Astrę w cenie 119 PLN za dobę + koszt realnego zużycia paliwa, a w przypadku Yarisa z EasyShare koszt doby to 90 PLN oraz również koszt realnego zużycia paliwa. W przypadku obu operatorów działa ten sam system więc roliczenie kilometrów działa na tej samej zasadzie i jeśli utrzymamy średnie spalanie na poziomie 7 litrów/100 km zapłacimy za kilometr tylko 0,36 PLN

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. nimabi

    Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

Dodaj komentarz