EkoFlota – targi z współdzieloną mobilnością w tle.

Lubimy momenty gdy współdzielona mobilność dochodzi do głosu w szerszej skali. Na tyle donośnego, że przestaje być ona egzotyczną ciekawostką, a staje się ważnym elementem otoczenia, jednocześnie stwarzając sobie dodatkowe szanse na jeszcze szersze oddziaływanie na społeczność, zwłaszcza w dużych zespołach miejskich. Taką dodatkową szansą są niewątpliwie II już międzynarodowe targi motoryzacyjne EkoFlota, poświęcone ekologicznym środkom transportu, które właśnie trwają w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56c.

Tegoroczne targi są o tyle interesujące, że poza stoiskami producentów samochodów chwalących się najnowszymi nisko-emisyjnymi rozwiązaniami, znaleźć można dość silną reprezentację branży sharing-economy. Wśród wystawców, spotkać możemy Panek CarSharing, gdzie można wyjątkowo podczas targów można zwalidować swoje uprzednio utworzone konto, co jest szybszą alternatywą dla ich standardowej procedury wymagającej wykonania przelewów tradycyjnych. Z innych Carsharingów, na stoisku Nissana można obejrzeć najmłodszego, nie do końca jeszcze „wyklutego” członka tej rodziny: Vozillę. Również zwolennicy bardziej zwinnej metody współdzielenia mobilności, czyli scootersharingu, znajdą coś dla siebie, konkretnie na stoisku dobrze znanego warszawskiego usługodawcy programu elektrycznych skuterów miejskich Blinkee.

Oczywiście na samym „sharingu” targi się nie kończą, a warto również zapoznać się samą ideą elektromobilności, która dzięki bardzo ciekawym prezentacjom wystawców, jest na wyciągnięcie ręki zwiedzającym, co jest o tyle ciekawe, że większość prezentowanych rozwiązań nie jest jeszcze dostępna powszechnie, a może wkrótce stać się naszą codziennością. Do najciekawszych atrakcji targów, zdecydowanie można zaliczyć stoiska z samochodami marki Tesla, co powoduje że teren targów to chyba jedyne w tej chwili miejsce w Polsce z tak dużym nagromadzeniem samochodów tej elektrycznej marki. A co szczególnie ciekawe, to istnieje podczas targów możliwość poczucia na własnej skórze czym jest w istocie jazda samochodem elektrycznym, także Teslą. Ponadto na odwiedzających czekają liczne konkursy organizowane przez wystawców, możliwość wysłuchania prelekcji specjalistów od współczesnej ekologicznej mobilności, czy uczestnictwo w polskiej premierowej prezentacji koncepcyjnego Jaguara I-Pace. Po piątku dedykowanym dla biznesu, sobota 7 października to dzień targów otwartych dla publiczności. Jednym słowem, gorąco zachęcamy do spędzenia soboty z ekologiczną mobilnością.

Targi otwarte dla zwiedzających będą w sobotę 7 października w godzinach 9:00 – 17:00. Wstęp wolny.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz