Współdzielony Mustang z Moskwy powraca!

Klasyki motoryzacji w carsharingu są w Polsce kojarzone głównie z ofertą od Panek CarSharing ale takie inicjatywy nie są wyłącznie polską specjalnością. Na wschodzie „klasykowym” liderem jest największy w Europie carsharing, czyli Yandex Drive, którego liczba samochodów w samej Rosji przekracza już 20 tysięcy samochodów. Yandex, podobnie jak Panek, oferował w swojej usłudze zarówno samochody wiekowe jak i nowoczesne auta marzeń, jak choćby Porsche 911. Jednak to nie kultowa 911-tka jest tam prawdziwym hitem, a klasyczny, ponad 50-letni Ford Mustang.

Czasu teraźniejszego w odniesieniu do Mustanga użyliśmy świadomie, bo pomimo zamieszczonego zdjęcia ilustrującego zeszłoroczny incydent, podczas którego klasyczny Ford „na minuty” został rozbity, wczoraj Yandex poinformował, że niebieski Mustang został naprawiony i wraca do usługi. Na moskiewskie ulice wracają oba egzemplarze współdzielonych Mustangów, bowiem oprócz rozbitego kabrioletu, dostępny był też czerwony, podobny model w zamkniętym nadwoziu.

Mimo, że uszkodzenia były poważne, Yandex  postanowił przywrócić swojego Mustanga „do żywych”, a film z procesu tegoż powrotu możecie zobaczyć na zamieszczonym poniżej filmie.

Oba Yandexowe Fordy zostały wyprodukowane w latach 60-tych (kabriolet to rocznik 1969 a fastback to 1965) a dostęp do nich ograniczony jest dla kierowców, którzy skończyli 26 lat i posiadają ważne prawo jazdy co najmniej 6 lat. Mustangi wynajmowane są w pakietach godzinowych, a koszt jednej godziny wynosi w przeliczeniu na polską walutę – ok. 230 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Яндекс.Драйв (@yndx.drive)

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

  1. nem1189791krya

    mis1189791rttyneg JGkcmtO vWmA cIJwI22

Dodaj komentarz