„Kredens” dołącza do rodziny.
Fiat 125p w usłudze PANEK CarSharing.

Brakujące ogniwo w flocie klasyków usługi Panek CarSharing dołącza do wcześniej udostępnionych: Poloneza Caro, oraz „Malucha”. Fiat 125p jest ostatnim z wielkiej trójki najpopularniejszych polskich samochodów osobowych które największy warszawski usługodawca udostępni w swojej usłudze na minuty.

Premiera Fiata 125p zaplanowana jest na jutro. Usługodawca udostępni „Kredensa” na identycznych zasadach jak poprzednie klasyki, czyli auto będzie dostępne w trybie niestacjonarnym i będzie można rezerwować go, otwierać i zamykać zarówno samochód jak i wynajem za pomocą aplikacji mobilnej. Identyczna jak w przypadku pozostałych polskich samochodów jest również cena wynajmu 125-tki i wynosi 0,80 PLN za minutę jazdy  jak i 0,80 PLN za kilometr. Postój z trakcie wynajmu to z kolei 0,20 PLN za każdą minutę.

Udostępniony jutro „Duży Fiat” to egzemplarz z 1988 roku, więc będzie to póki co najstarsze auto na minuty w Polsce. Jazda tym samochodem będzie ciekawym wyzwaniem, ponieważ udostępniony egzemplarz to nie posiada wspomagania kierownicy, oraz wyposażony jest w manualne ssanie. Za serce tego wiekowego pojazdu służy silnik o pojemności 1500 ccm który generuje 75 koni mechanicznych mocy. Nie jest to dużo, jednak samochód nie jest wyścigówką i wg założeń samego operatora ma być (tak jak i poprzednie klasyki w flocie) przyjemnym powrotem do przeszłości dla osób które niegdyś miały okazję podróżować wytworami polskiej motoryzacji zeszłego stulecia, a dla młodszych jest najprostszą możliwością aby poczuć smak tej coraz bardziej odchodzącej w zapomnienie epoki.

Fiat 125p rozpocznie swoją pracę w usłudze od Warszawy, natomiast wg planów operatora wcześniej udostępnione klasyki mają wkrótce trafić do pozostałych lokalizacji, czyli do Lublina, oraz nowo otwartej strefy na początku bieżącego tygodnia, w Krakowie.

Wypatrujcie również na naszych łamach filmu z testów najnowszego klasyka we flocie Panek CarSharing.

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

  1. I am a student of BAK College. The recent paper competition gave me a lot of headaches, and I checked a lot of information. Finally, after reading your article, it suddenly dawned on me that I can still have such an idea. grateful. But I still have some questions, hope you can help me.

Dodaj komentarz