Warszawski samochód Publiczny nadal nierozstrzygnięty.

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Wydawało się, że dzisiejszy dzień w końcu przyniesie rezultat miejskiego postępowania, mającego na celu wyłonienie przedsiębiorstwa które stworzy na wzór Veturilo – Warszawskiego Roweru Publicznego, usługę miejskiego carsharingu wspieranego przez Ratusz. Niestety, na rozstrzygnięcie przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. A konkretnie czekać trzeba do końca wakacji.
Do 31 sierpnia, przedłużono termin składania ofert w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich. Poprzedni termin upłynął dzisiaj o g. 10:00. Oprócz zmiany terminu składania ofert, wprowadzono też zmiany w opisie przedmiotu postępowania, które to należy uznać za powód przedłużenia terminów składania wniosków. Zmiany dotyczą, wykreślenia z wymogów przetargu, funkcjonalności pozwalającej na rezerwację i wynajem samochodu za pomocą serwisu internetowego na stronie web (poza aplikacją mobilną), oraz wykreślenia z wymogów, funkcjonalności pozwalającej na natychmiastowe wypożyczenie wolnego samochodu, bez potrzeby jego uprzedniej rezerwacji. Zmiany wydają się kosmetyczne, ale ich prawdopodobnym celem, jest dopuszczenie do postępowania podmiotów, które obu opisanych funkcjonalności nie proponowały, a takie usługi zarówno w Polsce jak i na świecie występują.
Przypomnijmy, że obecne postępowanie jest drugim z kolei przetargiem mającym na celu wyłonienie operatora miejskiej usługi. Pierwsze zostało rozpisane jesienią 2016 i zakończyło się zamknięciem przetargu bez wyłonienia operatora usługi, co miało miejsce późną wiosną br. Nowe postępowanie zostało rozpisane tego lata i wszystko wskazuje, że nawet mimo dzisiejszej zmiany terminu składania ofert, zostanie rozstrzygnięte znacznie szybciej niż to pierwsze, a o jego wyniku z pewnością poinformujemy na łamach naszego portalu.
Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.