Kolejne „elektryki” w talii „Panka”.

 • Post author:
 • Post category:EV / Warszawa

Kolejna „elektryzująca” wiadomość dla klientów carsharingu w Warszawie nadeszła z końcem bieżącego tygodnia. Flotę największego polskiego operatora – Panek CarSharing zasilił nowy elektryczny model. Po Smarcie ForTwo EQ, nowej generacji Nissana Leafa i „rodzynku” w postaci bezkompromisowego Jaguara I-Pace’a, przyszedł czas na najnowszą odsłonę jednego z najpowszechniejszych zero-emisyjnych samochodów, czyli Renault Zoe.

Renault jest już dobrze znany z usług polskiego carsharingu. Model Zoe występuje obecnie w 4Mobility i eCar od Taurona, a wcześniej można było je spotkać w pilotażowej usłudze Innogy, w Vozilli a także w tymczasowym projekcie „Road-Show” organizowanym przez Traficara.

Zoe Panka różni się jednak nieco od aut udostępnionych dotychczas w usługach konkurencji, ponieważ jest to wersja po liftingu, chociaż sumę zmian, które pojawiły się w nowym Zoe w zeszłym roku ciężko nazwać tylko liftingiem. Najnowsza edycja różni się od poprzedniej, przede wszystkim mocniejszym silnikiem (135 KM) i większą baterią o pojemności 52 kWh, co wystarcza, wg deklaracji producenta nawet na 395 km trasy. Taki zasięg zadaje kłam twierdzeniom, że elektryczne samochody są niczym więcej niż tylko pojazdami do jazdy po mieście. Oczywiście do deklaracji producentów, należy podchodzić z dystansem, natomiast podczas naszego testu, po pełnym naładowaniu baterii, na desce rozdzielczej ukazał się absolutnie rewelacyjny zasięg – 410 km. Ostatecznie ile kilometrów da się przejechać na jednym ładowaniu, nowym Zoe, zależy od stylu jazdy, natomiast wg wielu niezależnych doniesień z całej Europy realny zasię tego modelu to ok 350 km. Zoe zmieniło się również wewnątrz i tam praktycznie niczym nie przypomina poprzedniej generacji, chociaż co do wyglądu samochodu z zewnątrz, mało wprawne oko może nie wychwycić zmian, bo te są bardzo subtelne. W zasadzie lekkie zmiany dotknęły tylko reflektory i lampy oraz kształt zderzaków.  Dla klientów carsharingu szczególnie interesującym „bajerem” z pewnością będzie panel do indukcyjnego ładowania telefonu, który umiejscowiony jest na tunelu środkowym.

Elektryczne Renault w usłudze Panek CarSharing zostało udostępnione póki co w ilości 7 sztuk i w tej chwili dostępne jest wyłącznie w Warszawie a cennikowo umieszczone jest w grupie XL, wraz z Mercedesem GLA oraz innymi zero-emisyjnym modelem – Nissanem Leafem. Dla przypomnienia poniżej publikujemy ceny grupy XL:

 • minuta jazdy: 0,95 PLN
 • minuta postoju: 0,20 PLN
 • kilometr – 0,80 PLN

Co istotne, na wynajem Zoe można wykupić pakiet, co przy tak dużym zasięgu tego samochodu, oraz przy fakcie, że można Zoe w każdej chwili podczas jego trwania wymienić na inny model z tej samej grupy, sprawia, że elektrycznego Renault można rozważyć również jako samochód do nieco dalszych wyjazdów.

 • Zoe w Pakiecie dobowym: 149 PLN
Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Marian

  Hey! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of hard work due to
  no back up. Do you have any methods to stop hackers?

Dodaj komentarz