OFICJALNIE:
Traficar wprowadza nowe auta.

W zeszłym tygodniu, jako pierwsi w Polsce poinformowaliśmy o planach Traficara wobec dodania nowych samochodów do floty tego operatora. Dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja odnośnie tego planu. Nowych samochodów ma być aż 500 sztuk i co ciekawe, będą to samochody większe od dotychczas używanych w usłudze Renaultów Clio. Pośród nowych aut w usłudze, znajdziemy m.in Citroena C-Elysse, Seata Leona czy Renault Megane. Wg deklaracji usługodawcy, po dodaniu deklarowych 500 aut flota samochodów Traficara liczy od dzisiaj 1 800 samochodów, co plasuje go na drugim miejscu, po Panek CarSharing, którego obecna wielkość floty oscyluje na poziomie 2 000 aut. Pomimo znacznych różnic w ilości lokalizacji w których wspomnieni operatorzy świadczą swoje usługi (Panek 150 miast, Traficar – 7),dwóch największych polskich operatorów, idzie „łeb w łeb” w zakresie ilości aut w usłudze, bo zarówno Panek jak Traficar, w pojedynkę mają więcej samochodów niż wszyscy pozostali operatorzy razem wzięci. O trzecie miejsce „bije się” czterech operatorów, których wielkość floty oscyluje w okolicach 300-400 samochodów. Są to: 4Mobility, EasyShare, InnogyGO & MiiMove.

Poza samą  liczbą, interesujące w najnowszym ruchu Traficara jest to, że mimo większego gabarytu niektórych nowych aut (np. Seat Leon), to cena za wynajem samochodu osobowego w usłudze Traficara, pozostaje bez zmian. Nieważne, czy wynajmiemy Clio, Megane czy Leona, zapłacimy za wynajem 1,50 PLN za każdy przejechany kilometr + 2,99 PLN opłaty startowej.

Traficar w oficjalnych materiałach reklamowych odnośnie ostatnich działań, poza swoim logotypem eksponuje również siostrzaną markę, tradycyjnej wypożyczalni – Express Rent a Car, co jest dla obserwatorów polskiego rynku carsharingu, pewną istotną wskazówką, co do tego, że za zwiększeniem ilości samochodów w Traficarze stoi przesunięcie do carsharingu, części floty z tradycyjnego wynajmu, który w obecnej chwili jako usługa ściśle powiązana z branża turystyczną, przechodzi trudne chwile. Co jednak istotniejsze w tym przypadku, to to, że działania Traficara są kolejnym już potwierdzeniem naszej tezy odnośnie przyszłej kanibalizacji obu usług, które wspólnie przeradzają się w nowoczesny, bezobsługowy wynajem samochodów nie tylko do miasta.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz