Zwyczajny-Niezywczajny!
Lanos w Panek CarSharing.

Jeszcze nie zdążył wjechać do usługi, zapowiadany od kilku  tygodni Zaporożec 968A, a już Panek CarSharing zapowiada następnego klasyka do grupy Retro. Daewoo Lanosa w odróżnieniu do radzieckiego wehikułu jednak można było się spodziewać, bowiem produkowany m.in w Polsce, koreański samochód pojawiał się w kontekście linii klasyków już od września zeszłego roku.

Wiele osób może zakwestionować wybór Lanosa jako klasyka motoryzacji, bo nie jest to samochód pod żadnym względem spektakularny. Oczywiście był on produkowany również w Polsce, przez co wielu Polaków ma związane z nim wspomnienia, ale ciężko porównywać status kompaktowego Daewoo do kultowości choćby „Malucha”. Co więcej Lanos nie był nawet najpopularniejszym Daewoo w naszym kraju, ustępując (niewiele, ale jednak) Tico i Matizowi.

Jak zatem widać po powyższym, Daewoo Lanos, jest po prostu jednym z wielu zwyczajnych samochodów, jednak akurat dla firmy Panek jest to auto z pewnością niezwyczajne. Firma PANEK S.A. której własnością jest usługa Panek CarSharing, powstała we wrześniu 2000 roku i właśnie 5-drzwiowy Daewoo Lanos w nadwoziu hatchback był pierwszym samochodem w historii firmy, który wynajmowany był w tradycyjnym wynajmie krótkoterminowym. Panek Rent a Car w swojej historii posiadał kilka Lanosów natomiast ten pierwszy był w kolorze butelkowo-zielonym i taki też samochód, dokładnie w 20-lecie działalności firmy PANEK S.A. został podarowany założycielowi i obecnemu Prezesowi firmy – Maciejowi Pankowi z okazji prezentu jubileuszowego. I właśnie ten sprezentowany samochód, chociaż przemalowany na białe barwy carsharingu, zostanie wkrótce udostępniony wśród serii klasyków, w grupie Retro.

Cennik grupy klasyków „Retro” w cenniku standardowym

1,49 PLN – Minuta jazdy
0,50 PLN – Minuta postoju
1,49 PLN – Kilometr

W pierwszej kolejności, współdzielony Lanos zostanie udostępniony tradycyjnie w Warszawie, ale niewykluczone, że wkrótce pojawi się również w innych lokalizacjach największego polskiego carsharingu. Co również istotne, wynajem „koreańczyka” nie będzie ograniczony progiem minimalnego obrotu, dzięki czemu każdy klient będzie miał możliwość skorzystania z… pierwszego samochodu w historii firmy PANEK S.A.

Udostępnij przez :

Ten post ma 71 komentarzy

  1. Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

  2. zoritoler imol

    F*ckin’ awesome issues here. I’m very glad to see your post. Thanks so much and i’m having a look forward to contact you. Will you please drop me a e-mail?

Dodaj komentarz