TEST: Panek CS (W-wa) – NEW

  • Post author:
  • Post category:Warszawa
14 czerwca, ostatecznie zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, wystartował nowy system stołecznych aut na minuty – Panek CarSharing. Na ulice Warszawy wyjechały kolejne 3 setki hybrydowych Toyot Yaris. Ze względu na fakt, że poprzednie 300 pozostaje w usłudze, Panek CarSharing, zyskuje status największego stołecznego usługodawcy z największą gęstością aut na kilometr kwadratowy. W tej chwili usługa operuje jeszcze w oparciu o dwie aplikacje, natomiast samochody ze starej, wygaszanej stopniowo usługi będą przenoszone do nowego systemu.
Utrzymywanie dwóch aplikacji jednocześnie wydaje się być kontrowersyjne, natomiast należy pamiętać, że 300 aut z dotychczasowej usługi, musi być przeniesione do nowej, dlatego takie rozwiązanie zostało wybrane przez operatora, w odróżnieniu do sytuacji, w której stara usługa nagle przestałaby działać. Ciężko wymagać, aby tysiące klientów w jednym momencie było w stanie przenieść się na nową aplikację, dlatego przy życiu do końca miesiąca pozostawiono obie, tak aby grono starszych klientów miało czas na reakcję.
Najistotniejsze zmiany wobec starszego systemu, jakie odnajdziemy w nowym to m.in:
– niższa stawka za dobę wynajmu – 90 PLN (poprzednio 120 PLN)
– zmniejszenie kary umownej za uszkodzenie samochodu – 1 000 PLN (poprzednio 2 000 PLN)
– stały podgląd danych przejazdu, w tym kontrola kosztów w czasie rzeczywistym
– dokładna wycena wynajmu w oparciu o dane map Google
– bezkluczykowy system
– szybsza walidacja klientów – możliwość rozpoczęcia korzystania z usługi w ciągu kilkudziesięciu minut od zarejestrowania konta
– konta z możliwością wystawienia faktur firmowych
Ostateczne wygaszenie poprzedniego systemu, zaplanowane jest na ostatni dzień czerwca, kiedy to dotychczasowa aplikacja mobilna Panek CarSharing przestanie działać.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszym testem nowej usługi Panek CarSharing, który może obejrzeć na naszym oficjalnym kanale na YouTube, bądź poniżej.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.