Klasyki czy kabriolety?
Na Litwie nie wybierają!

W ostatnich tygodniach dały o sobie znać iście tropikalne upały, a lato i wysokie temperatury kojarzą się z otwartym dachem i kabrioletami. Co ciekawe jak dotąd w polskim carsharingu próżno szukać jakiegokolwiek samochodu z w pełni otwieranym dachem, który mógłby być propozycją na lato. Jedynym mgnieniem tego trendu może być uznana klasyczna Corvetta od Panek CarSharing (nasz test), która posiadała dach w stylu T-Top, w którym można zdemontować dwa panele dachu, jednak nie jest to klasyczne i najbardziej rozpowszechnione „cabrio”.

Suwałki są naszym „biegunem zimna”, więc wszystko co na północ od tego miasta raczej nie kojarzy się z upałami i letnią pogodą, tym bardziej dziwne, że litewskie CityBee ma długą historię udostępniania samochodów współdzielonych z otwieranym dachem. Dotychczas największy bałtycki usługodawca wynajmował Fiaty 500 z otwieranym dachem, który również nie jest w pełni klasycznym kabrioletem, ale najbardziej znany jest z Mini Cabrio, do którego już nijak nie można się przyczepić.

CityBee ma też całkiem długą historię z klasykami pośród których znajdziemy choćby Fiata Multiplę, VW Golfa (nasz test), Audi 80 (nasz test) czy Ładę 2103. Pomimo faktu, że pierwszy tego typu samochód został wypuszczony u tego operatora już kilka lat temu, to od pewnego czasu w tej kwestii widać było posuchę. Jednak tylko do wczoraj, kiedy to CityBee postanowiło połączyć jedno z drugim i zdecydowało, że  udostępni aż 3 klasyczne już kabriolety w swojej usłudze na Litwie.

O ile dwa pierwsze: Mercedes SLK oraz VW New Beetle  dopiero pracują na status youngtimera, to Triump Spitfire 1500 jest już klasykiem pełną gębą. Samochody z różnymi historiami, w różnych kolorach i budowane z myślą o różnych rodzajach klientów, natomiast co je łączy to składany dach i niepowtarzalny styl idealny na słoneczne dni. Dwa pierwsze samochody są już dostępne dla klientów z Wilna, a Triumpha ma się pojawić w najbliższym czasie.

Cennik dla Mercedesa i Volkswagena wygląda następująco:
– 0,18 EUR za minutę (0,81 PLN)
– 0,18 EUR za kilometr (0,81 PLN)
– 12,00 EUR za godzinę wynajmu (55 PLN) + opłata za km
– 99,90 EUR za dobę wynajmu (450 PLN) + opłata za km

Nasze testy współdzielonych kabrioletów z Litwy już wkrótce na naszym portalu, zatem Stay Tunned 😉

Udostępnij przez :

Ten post ma 46 komentarzy

  1. yks deneme sınavı online olarak denemelere girerek tyt ayt sınavlarına mükemmel bir şekilde hazırlanabilirsiniz.yks deneme sınavı online artık web sitemizde YKS deneme sınavı çöz yeni nesil DENEME SINAVI,deneme çöz,meb testleri,online deneme,tyt,ücretsiz deneme, yks, yksdeneme

Dodaj komentarz