Klasyki czy kabriolety?
Na Litwie nie wybierają!

W ostatnich tygodniach dały o sobie znać iście tropikalne upały, a lato i wysokie temperatury kojarzą się z otwartym dachem i kabrioletami. Co ciekawe jak dotąd w polskim carsharingu próżno szukać jakiegokolwiek samochodu z w pełni otwieranym dachem, który mógłby być propozycją na lato. Jedynym mgnieniem tego trendu może być uznana klasyczna Corvetta od Panek CarSharing (nasz test), która posiadała dach w stylu T-Top, w którym można zdemontować dwa panele dachu, jednak nie jest to klasyczne i najbardziej rozpowszechnione „cabrio”.

Suwałki są naszym „biegunem zimna”, więc wszystko co na północ od tego miasta raczej nie kojarzy się z upałami i letnią pogodą, tym bardziej dziwne, że litewskie CityBee ma długą historię udostępniania samochodów współdzielonych z otwieranym dachem. Dotychczas największy bałtycki usługodawca wynajmował Fiaty 500 z otwieranym dachem, który również nie jest w pełni klasycznym kabrioletem, ale najbardziej znany jest z Mini Cabrio, do którego już nijak nie można się przyczepić.

CityBee ma też całkiem długą historię z klasykami pośród których znajdziemy choćby Fiata Multiplę, VW Golfa (nasz test), Audi 80 (nasz test) czy Ładę 2103. Pomimo faktu, że pierwszy tego typu samochód został wypuszczony u tego operatora już kilka lat temu, to od pewnego czasu w tej kwestii widać było posuchę. Jednak tylko do wczoraj, kiedy to CityBee postanowiło połączyć jedno z drugim i zdecydowało, że  udostępni aż 3 klasyczne już kabriolety w swojej usłudze na Litwie.

O ile dwa pierwsze: Mercedes SLK oraz VW New Beetle  dopiero pracują na status youngtimera, to Triump Spitfire 1500 jest już klasykiem pełną gębą. Samochody z różnymi historiami, w różnych kolorach i budowane z myślą o różnych rodzajach klientów, natomiast co je łączy to składany dach i niepowtarzalny styl idealny na słoneczne dni. Dwa pierwsze samochody są już dostępne dla klientów z Wilna, a Triumpha ma się pojawić w najbliższym czasie.

Cennik dla Mercedesa i Volkswagena wygląda następująco:
– 0,18 EUR za minutę (0,81 PLN)
– 0,18 EUR za kilometr (0,81 PLN)
– 12,00 EUR za godzinę wynajmu (55 PLN) + opłata za km
– 99,90 EUR za dobę wynajmu (450 PLN) + opłata za km

Nasze testy współdzielonych kabrioletów z Litwy już wkrótce na naszym portalu, zatem Stay Tunned 😉

Udostępnij przez :

Ten post ma 22 komentarzy

Dodaj komentarz