Innogy GO! – największy polski carsharing elektryczny wjechał do Warszawy.

O autach na minuty spod znaku warszawskiego operatora energetycznego – Innogy, mówiło się już od kilku miesięcy. Na naszych łamach również staraliśmy się na bieżąco donosić o nowościach związanych z tym operatorem. Ostatecznie na wczorajszej konferencji prasowej ogłoszono, że oficjalny start usługi nastąpi dzisiaj – 3 kwietnia. Właśnie dzisiaj udostępniona zarejestrowanym klientom zostanie pierwsza partia – 250 samochodów elektrycznych – BMW i3. Docelowo flota ma liczyć 500 aut, co może zapewnić operatorowi status ex aequo z Car2Go w Stuttgarcie (500 elektrycznych Smartów) trzeciego największego elektrycznego carsharingu w Europie. (1 miejsce – 850 elektrycznych Smartów – Car2Go Madryt, 2 miejsce – 600 Citroenów C-zero – Emov Madryt).

Samochody udostępnione są w trybie otwartym – „free-floating” czyli mogą być pozostawianie w dowolnym miejscu w zakresie strefy, a ta została udostępniona bardzo szeroko. Strefa Innogy GO! porównywalna jest zasięgiem do stref warszawskich konkurentów i co ciekawe operator tworząc ją, nie zapomniał o miejscowościach ościennych i o częściach Warszawy do których carsharing dotąd jeszcze nie zawitał. W strefie znajdziemy np. Marki, Ząbki czy warszawską Falenicę.

Auta usługi Innogy GO! ze względu na napęd elektryczny mogą bezpłatnie parkować na terenie płatnej strefy parkingowej SPP w Warszawie, ale również w każdym innym mieście posiadającą miejską płatną strefę parkowania, do którego klient samochodem tego operatora zawita (choć zanim weźmiecie pod uwagę taką opcję, pamiętajcie, że Innogy nie udostępnia w swoich samochodach kabla do ładowania, zatem przy planowaniu dłuższych trass należy sprawdzić dostępność ładowarek po drodze). Jednak darmowe parkowanie w płatnej strefie z perspektywy klienta usług carsharingów nawet spalinowych jest za darmo, więc to z pewnością nie będzie „rozgrzewać” klientów. Z pewnością jednak zainteresuje ich fakt legalnej jazdy bus-pasami w każdym polskim mieście które takie pasy udostępnia.

O samochodzie BMW i3 nie będziemy się rozpisywać, natomiast należy wspomnieć, że jest to zdecydowanie najmocniejszy, najdroższy ale również najlepszy spośród 4 modeli testowanych przez Innogy w zeszłym roku w pilotażowym projekcie. Model i3 wygrał wtedy walkę z Hyundai Ionic, Renault Zoe, oraz z Nissanem Leafem pierwszej generacji. Mimo, że standardowa wersja BMW i3 jest samochodem naprawdę mocnym i dającym dużą frajdę z jazdy, to jakby tego było mało, Innogy GO! zapowiedziało, że w swojej usłudze udostępni również 30 sztuk modelu i3S, który dysponuje jeszcze większą mocą (184 KM) od swojego „spokojniejszego bliźniaka” (170 KM).

BMW, duża moc, a do tego napęd elektryczny. to z pewnością będą argumenty za tym, aby zdobyć duże zainteresowanie klientów przynajmniej w początkowej fazie działania usługi. Czy jednak uda się operatorowi utrzymać zainteresowanie klientów na dłużej to pozostaje sprawą otwartą, ponieważ sami jesteśmy również mocno zainteresowani reakcją społeczeństwa na udostępnione ceny. Ich komplet publikujemy poniżej:

BMW i3

Minuta jazdy: 1,19 PLN
Minuta postoju (stop-over): 0,19 PLN
Maksymalna stawka dobowa: 239  PLN
Km: nie jest naliczany

BMW i3S

Minuta jazdy: 1,49 PLN
Minuta postoju (stop-over): 0,19 PLN
Maksymalna stawka dobowa: 299 PLN
Km: nie jest naliczany

Mimo, że właściciel usługi – koncern Innogy jest firmą niemiecką, to jednak GO! nie wyłamuje się z naszego rodzmiego standardu wg którego usługi w Polsce napędzane są przez polską myśl techniczną. W elektrycznych BMW i3 jeżdżą urządzenia i system (również aplikacja mobilna) polskiej firmy telematycznej Lincor, która związana jest również z największym polskim carsharingiem – Traficarem, dlatego użytkownicy z nim zaznajomieni nie będą czuć się obco korzystając z największego carsharingu elektrycznego nad Wisłą.

Nasz test największej polskiej usługi elektrycznych aut na minuty dostępny będzie na naszej stronie już wkrótce.

Udostępnij przez :

Ten post ma 5 komentarzy

 1. fitspresso

  The most talked about weight loss product is finally here! FitSpresso is a powerful supplement that supports healthy weight loss the natural way. Clinically studied ingredients work synergistically to support healthy fat burning, increase metabolism and maintain long lasting weight loss. https://fitspresso-try.com/

 2. Научный мальчик обнаруживает.
  Как понять какая ты личность тест.
  Восприятие антоним. С какими
  цветами сочетается бордовый цвет в одежде для женщин фото.
  Intp personality database. Интуитивное мышление это в психологии.

 3. katalog firm

  Pretty! This has been an incredibly wonderful post. Many thanks for supplying these details.

Dodaj komentarz