Rusza kampania Elektromobilni.pl

  • Post author:
  • Post category:EV / Polska

Edukacja jest kluczowa dla rozwoju elektromobilności. 98 proc. kierowców samochodów konwencjonalnych w Polsce przyznaje, że stan ich wiedzy nie pozwoliłby na podjęcie decyzji o zamianie pojazdu na elektryczny. Tymczasem, jak dowodzą przykłady innych państw, 9 na 10 kierowców EV w Europie jest zadowolonych ze swojego wyboru, a każdy z nich przekonuje trzy kolejne osoby do elektromobilności. Dlatego kilkadziesiąt podmiotów i instytucji aktywnych w obszarze zrównoważonego transportu, w tym nasz portal, postanowiło działać. Pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (KOZK) podmioty te uruchamiają kampanię, która ma budować świadomość społeczną i edukować w zakresie zerowej emisji w transporcie.

Centralnym elementem kampanii jest serwis elektromobilni.pl, stanowiący obszerną bazę wiedzy na temat elektromobilności oraz oferujący nowoczesne i interaktywne kalkulatory i porównywarki, uławiające zakup i użytkowanie samochodów elektrycznych, w tym m.in. mapa stacji ładowania, katalog EV, porównywarka taryfowa i całkowitych kosztów eksploatacji, kalkulatory kosztów podróży, ładowania czy emisji CO2. W ramach kampanii uruchomiony zostanie także program Elektromobilna Polska, skierowany do miast, miejsc, instytucji i firm przyjaznych elektromobilności.

Nasz portal, skupiony głównie wokół carsharingu w którym elektromobilność jest bez wątpienia ważnym elementem, wierząc, że przy jej odpowiednim zrównoważeniu odniesienie ona należy sukces, również zaangażował się w udział w tym projekcie. Na naszych łamach będziemy regulanie informować o jego szczegółach i naszym udziale w jego rozwoju.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 27 komentarzy

  1. j.mp

    I could not resist commenting. Very well written! asmr 0mniartist

Dodaj komentarz