Gdy Unique jest za mało unikalny.

Nasze dzisiejsze doniesienie nie jest wielką niespodzianką, przynajmniej dla osób żywo interesujących się zagadnieniem polskiego carsharingu, bowiem ta wiadomość „wygrzewała” się już od pewnego czasu. Dziś jednak można już napisać bez krzty wątpliwości – BMW i8 w carsharingu stało się faktem.

Właśnie dzisiaj, największy polski operator, w samo południe udostępnia w Warszawie najdroższy i najmocniejszy samochód w swojej historii. Bawarski unikat katalogowo kosztował (celowo w czasie przeszłym, ponieważ w tym roku zakończono produkcję modelu i8) 573 tysiące złotych a rozpędza się do „setki” w czasie 4,4 sekundy. Samochód jest hybrydą typu plug-in (bateria może być zasilana z ładowarki zewnętrznej), którego brzmienie zdecydowanie bardziej przywołuje na myśl ośmio-cylindrowe potwory niż niewielkie hybrydowe silniki. Odgłos silnika jest jednak specjalnie podrasowany, aby kierowca mógł poczuć się jak w rasowej wyścigówce.

Panek CarSharing udostępniając i8 wszedł do świata tzw. „super-samochodów” w efekcie czego uznał, że grupa Unique jest zbyt mało unikalna, dlatego też specjalnie na okoliczność dodania BMW do floty „klasyków” stworzona została nowa grupa, dla samochodów o nazwie Extreme. Poczuć radość z jazdy tym unikalnym BMW (w Polsce zarejestrowanych jest tylko kilkadziesiąt sztuk tego modelu) może każdy klient usługi, który dotychczas wydał w usłudze minimum 2000 złotych. Panek CarSharing wczoraj rozesłał do klientów, którzy osiągnęli ten pułap, zaproszenie do skorzystania z najnowszego nabytku firmy.

Cennik dla nowej grupy Extreme:
1,99 – minuta postoju
3,99 – minuta jazdy
4,99 – kilometr

Najnowszy samochód od Panek CarSharing jest drugim najdroższym samochodem w historii światowego carsharingu. Polskiego „extrema” wyprzedza jedynie Ferrari F430 Spider, które w przeszłości było udostępnione w moskiewskiej usłudze Delimobil. Panek CarSharing w programie „klasyków” kilkukrotnie pokazał jednak, że nie zna w tym miejscu ograniczeń, dlatego niewykluczone, że z czasem i ten rekord zostanie pobity, wszak wg deklaracji operatora grupa Extreme na BMW i8 kończyć się nie będzie.

Udostępnij przez :

Ten post ma 6 komentarzy

  1. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

Dodaj komentarz