Wszystko w jednej cenie.
Spora rewolucja w Panku!

Szeregiem dużych zmian zaskoczył swoich klientów dzisiejszego poranka Panek CarSharing. Najważniejszą z nich jest zrównanie cenników dla wszystkich samochodów w nowym podziale segmentów floty, który znacznie upraszcza najbardziej zróżnicowaną jak dotychczas flotę w historii polskiego carsharingu.

Nowy układ podzielony został na samochody:
– osobowe
– dostawcze
– FUN
w których to zawarte zostały różne modele pojazdów, występujące do wczoraj w kilku różnych klasach, by dzisiaj zrównać się do jednej, opartej na tej samej cenie, w każdym z wymienionych segmentów.

Największe różnice i korzyść dla klientów przyniosło zrównanie segmentu samochodów osobowych, gdzie od dzisiaj  możemy zapomnieć o grupach Economy, Standard czy Comfort. Od dziś wszystkie „osobówki”, niezależnie czy mówimy o spalinowym Fiacie 500, jego elektrycznej wersji czy największej Toyocie C-HR, wynajmiemy je w identycznej cenie, a co najważniejsze nowy cennik zrównano do wartości najtańszej dotychczas grupy Economy, a w kilku przypadkach nawet poniżej.

Zrównanie cenników jest odpowiedzią na liczne uwagi klientów carsharingu, zwracających uwagę na fakt, że największą wartością usługi jest dostępność do dużej ilości samochodów w podobnej cenie.

Podobne zrównanie cenników zastosowano w segmencie samochodów dostawczych oraz co zaskakujące w samochodach grupy FUN, gdzie zrezygnowano z podziału na samochody grupy Retro, Unique oraz Extreme. Od dzisiaj wynajem Poloneza i Tesli S będzie wynosić tyle samo, choć akurat w przypadku aut z ówczesnej grupy Extreme, nadal obowiązuje próg minimalnego obrotu.

Zrównanie cenników to dopiero początek zmian, związanych z uproszczeniem oferty, ponieważ zniknął z niej dotychczas podstawowy cennik krótkoterminowy oparty na jednocześnie pobieranej opłacie za czas wynajmu oraz za pokonany dystans. W użyciu pozostał natomiast cennik kilometrowy o którego istnieniu nie wiedziało wielu klientów, mimo że dostępny był on w Panek CarSharing już od ponad dwóch lat. Cennik kilometrowy od dzisiaj jest podstawowym i jednym sposobem rozliczenia dla krótkich wynajmów.

Poza samą zmianą modeli cennikowych poprawiono również same stawki dla pakietów, a konkretnie pakietu dobowego, ponieważ tylko on pozostał w ofercie. Opłata za dobę została obniżona z 119 PLN do 99 PLN, a cena kilometra spadła z 1,04 do 0,99 PLN. Zmiana rewolucyjna, biorąc pod uwagę, że w tej cenie będzie można wynająć np. Toyotę Corollę, która jeszcze wczoraj kosztowała 189 PLN za dobę.

Warto również wspomnieć o ważnej zmianie, z jakiej ucieszyć się mogą amatorzy samochodów klasycznych, ponieważ od dzisiaj można wynająć samochody z grupy FUN również w pakiecie dobowym, czego dotychczas brakowało, dzięki czemu można wynająć na dłużej choćby Teslę 3, tym bardziej, że cena wynajmu tych najdroższych samochodów uległa znacznej obniżce.

Obniżki, zrównanie grup oraz domyślny cennik kilometrowy to nadal nie komplet dzisiejszych zmian, choć dwie ostatnie raczej nie spotkają się ciepłym przyjęciem, choć nie powinny zacierać ogólnej wagi wprowadzonych zmian. Pozostałe zmiany to podniesienie opłaty startowej dla kompletu segmentów z poziomu 4,99 na 5,99 PLN oraz wprowadzenie opłaty (19 PLN) za pozostawienie samochodu (spośród segmentu aut osobowych i dostawczych) w innej strefie niż ta w której wynajem się rozpoczął. Strefy oznaczone są w aplikacji ikoną charakterystycznego Birdmana.

Lista najważniejszych zmian:
– wprowadzenie trzech segmentów pojazdów: osobowe, dostawcze, FUN
– likwidacja grup: Economy, Standard, Comfort i ujednolicenie cen dla wszystkich modeli znajdujących się w zlikwidowanych grupach
– likwidacja grup: Retro, Unique, Extreme i ujednolicenie cen dla wszystkich modeli znajdujących się w zlikwidowanych grupach
– likwidacja cennika standardowego i pozostawienie jako domyślnego – cennika kilometrowego
– obniżka cenników dobowych w samochodach osobowych do poziomu: 89 PLN i 0,99 PLN / km
– likwidacja pakietów godzinowych i tygodniowych
– dodanie pakietu dobowego w segmencie samochodów FUN
– podniesienie opłaty startowej do poziomu 5,99 PLN
– wprowadzenie opłaty za zakończenie wynajmu w innej strefie, niż wynajem został zakończony – 19 PLN

Kompletny cennik, po wprowadzonych zmianach umieszczony został -> tutaj.

Udostępnij przez :

Ten post ma 14 komentarzy

Dodaj komentarz