Drugi Cayman w carsharingu!
Czy historia się powtórzy?

Cayman to najsłynniejsze Porsche w historii polskiego carsharingu. Historia białego egzemplarza, który udostępniony został w grupie klasyków Extreme w usłudze Panek CarSharing jest znana chyba każdemu obserwatorowi polskiej współdzielonej mobilności, a jeśli nie, to przypomnimy, że samochód został rozbity w ciągu niecałej doby od jego premiery. Wprawdzie kolizję spowodował inny uczestnik ruchu drogowego, natomiast kierowca Porsche prowadził pod wpływem alkoholu, co dodatkowo spowodowało duże zainteresowanie medialne tym incydentem.

Nie wiemy czy historia polskiego, współdzielonego Porsche dotarła na największy, rosyjski rynek carsharingu, natomiast pewnym jest, że trzeci największy rosyjski usługodawca – BelkaCar również postanowił udostępnić najmniejszy współcześnie produkowany model Porsche w swojej usłudze.

Niebieskie Porsche zostało udostępnione nad  Morzem Czarnym w największym rosyjskim kurorcie – Soczi i co ciekawe w przypadku tego modelu zrezygnowano z wynajmowania go na okresy minutowe, bowiem minimalny okres wynajmu tego samochodu wynosi jedną dobę. Koszt takiego wynajmu to 23 900 rosyjskich rubli, czyli około 1 300 polskich złotych. W pakiecie dobowym klient ma do dyspozycji 100 kilometrów, natomiast po ich przekroczeniu, każdy dodatkowy kilometr kosztuje około 1,10 zł.

Cayman w usłudze Belka, udostępniony jest w taryfie o nazwie BelkaBlack, której wyróżnikiem oprócz ceny jest to, że skorzystać z niej mogą wyłącznie klienci w wieku minimum 25 lat z udokumentowanym stażem posiadania prawa jazdy minimum 5 lat. W przypadku standardowej taryfy usługi Belka, dostęp do niej jest możliwy dla klientów w wieku od 21 lat, którzy legitymują się stażem posiadania prawa jazdy minimum 2 lata.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. 20bet

    Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

Dodaj komentarz