Nowe Q3 w 4Mobility,
ale tylko w długim terminie.

 

4Mobility, obchodzące niedawno 5-te urodziny zapowiadało od pewnego czasu nowości w swojej flocie samochodów osobowych. Jednym z nowych modeli miało być najnowsze Audi Q3, którego dostępność została wczoraj oficjalnie potwierdzona, przez najstarszy polski carsharing. Audi Q3 nie jest niczym nowym w flocie tego operatora, bowiem już w 2018 roku 4Mobility udostępniło pierwsze egzemplarze tego modelu w swojej usłudze, które zostały wycofane z usługi kilka miesięcy temu. Pomiędzy tamtą premierą a tą dzisiejszą, występują jednak dwie różnice. Pierwsza z nich jest kosmetyczna i dotyczy samego samochodu, ponieważ najnowsza wersja Q3 różni się niektórymi detalami, od tej sprzedawanej 3 lata temu. Druga różnica jest jednak bardziej istotna ponieważ jak wynika z oficjalnej informacji od 4Mobility, nowe egzemplarze niemieckiego SUVa dostępne są jedynie w wynajmie 4Mobility ABO, czyli 2 usłudze wynajmu długoterminowego. Czy docelowo jakiekolwiek egzemplarze Q3 pojawią się do wynajmu prosto z ulicy nie wiadomo, natomiast najnowsze nabytki od 4Mobility dostępne póki co są w wynajmie od 6 do 24 miesięcy.

Ostatnie działania „czwórek” dowodzą, że carsharing może być również platformą do coraz popularniejszego wynajmu długoterminowego dla osób fizycznych, ale nie tylko ponieważ z oferty mogą skorzystać również firmy. Zaletą jest fakt, że w odróżnieniu do wielu firm zajmujących się tego typu usługami, w długim wynajmie z carsharingu, samochody dostępne są od ręki, co szczególnie w obecnym okresie, gdy oczekiwanie na nowy samochód potrafi trwać nawet kilkanaście miesięcy. Wynajem długoterminowy w swojej platformie testuje również litewskie CityBee, gdzie podobnie jak w 4Mobility można wynająć samochód z usługi carsharingu na kontrakcie długoterminowym.

Ceny Audi Q3 w długoterminowej formie od 4Mobility zaczynają się od kwoty 3 199 PLN brutto (2 600 PLN netto).

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. Sign Up

    The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you.

Dodaj komentarz