Stare odchodzi, nowe przychodzi.

6 lat minęło bardzo szybko, a właśnie ponad 6 lat temu Panek CarSharing wystartował w Warszawie ze swoją pierwszą aplikacją, którą zresztą dziś niewiele osób pamięta, ponieważ ta debiutancka działała niecały rok i obejmowała wyłącznie strefę w Warszawie. Na początku 2018 zadebiutowała druga odsłona aplikacji Panka, która jest z nami do dzisiaj. Do dzisiaj i ani jeden dzień dłużej, ponieważ właśnie dzisiejszej nocy nastąpi długo oczekiwana odsłona trzeciej już z kolei, ale pierwszej prawdziwie autorskiej aplikacji mobilnej dającej dostęp usługi Panek CarSharing.

Obecnie używana aplikacja odejdzie całkowicie do lamusa i nie będzie już funkcjonalna. Konta klientów zostaną dzisiejszej nocy przeniesione wraz a aktualnym stanem salda przedpłat. Migracja konta została zaprojektowana pod kątem maksymalnej wygody klienta, który jednak będzie musiał wykonać jedną czynność przed rozpoczęciem korzystania z nowego systemu, a mianowicie poza zainstalowaniem nowej aplikacji ze sklepu Androida lub iOS, klient zobowiązany jest zmienić sposób logowania się do aplikacji, ponieważ od jutra loginem będzie numer telefonu, a nie adres mailowy jak dotąd. Dobrą wiadomością jest to, że tym razem model wymaganego hasła nie musi zawierać już dwóch znaków specjalnych co mogło być uciążliwe dla niektórych klientów. W nowej odsłonie aplikacji, wystarczy jeden znak specjalny.

Głównym zadaniem jakie postawiono przed nową aplikacją jest maksymalne uproszczenie procesów w niej wykonywanych, z tego choćby powodu zrezygnowano w usłudze z pakietów, które były integralną częścią oferty Panka przez ostatnie 5 lat, choć co ciekawe w pierwszej aplikacji tego operatora pakietów również nie było. W nowej odsłonie system sam zatrzyma opłatę za czas jazdy po osiągnięciu odpowiedniego poziomu, zatem nie trzeba będzie wybierać pomiędzy ofertami czy produktami. Jest to znaczne ułatwienie dla klientów, ponieważ w obecnym jeszcze modelu mogła zdarzyć się sytuacja, że klient nieświadomy istnienia pakietów, przy dłuższym wynajmie mógł zaskoczyć się negatywnie. Podobnie w odwrotnej sytuacji. Jeśli po zakupie pakietu nagle zmieniły nam się plany, to zostaliśmy z samochodem opłaconym do końca dnia, mimo że ten nie był nam już potrzebny. Od jutra taki problem nie będzie już występowa.

Dużą zmianą jest również kalkulator przejazdów znany choćby z aplikacji taksówkowych, który dostępny jest na głównym ekranie aplikacji. Możemy dzięki niemu szybko obliczyć szacunkowy koszt planowanego przejazdu. Zmian w nowej aplikacji jest więcej, natomiast to i tak nie wszystkie, które w ciągu najbliższych tygodni będą regularnie pojawiać się w usłudze.

Do północy działać będzie jeszcze obecna aplikacja, w której można wynajmować samochody, lecz już tylko w wynajmach krótkoterminowych, ponieważ pakiety zostały wyłączone wczoraj wieczorem ze względu na migrację danych pomiędzy aplikacjami,

Do oficjalnej premiery nowej rzeczywistości Panek CarSharing zostało już tylko kilkanaście godzin, natomiast my już dzisiaj zapraszamy do sprawdzenia długo oczekiwanej nowej aplikacji, jak również do obejrzenia naszego tradycyjnego, trzeciego już testu, aplikacji Panka, który pojawi się na naszym kanale jeszcze w tym tygodniu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. 5Dale65

    Jako że używam starego telefonu z Android 7 został mi już tylko Traficar 🙂

Dodaj komentarz