Traficar kończy 5 lat!

Nagromadziło się ostatnio rocznic i urodzin w polskiej branży mobilności samochodowej. Najstarszy polski carsharing – 4Mobility obchodził 5 urodziny kilka tygodni temu, pod koniec września 21 rocznicę otwarcia działalności obchodziło Panek S.A., czyli spółka matka Panek CarSharing, a dzisiaj przyszedł czas na drugi, najstarszy carsharing w naszym kraju, który jest jednocześnie pierwszym usługodawcą, który przekroczył liczbę 100 samochodów w swojej współdzielonej flocie a także pierwszym, który wyszedł ze swoją usługą do więcej niż jednej lokalizacji no i co również nie bez znaczenia, był to pierwszy w Polsce operator carsharingu, który udostępnił swoją flotę w trybie swobodnym, czyli tzw. „freefloatingu”, który pozwalał na wynajem samochodu w dowolnym miejscu w strefie i pozostawienie go również na dowolnym parkingu publicznym w obrębie strefy. Mowa oczywiście o Traficarze, który po raz pierwszy wyjechał na ulice w Krakowie, na początku października 2016 roku.

Wiele się od tego momentu w Traficarze zmieniło. Dla przypomnienia, najstarszy polski „freefloating” na samym początku korzystał z miejskich Opli Corsa, po których nie ma już śladu w usłudze, która w głównej mierze bazuje na samochodach z koncernu Renault. Po kilku miesiącach od startu w stolicy Małopolski, Traficar otworzył swoją strefę w Warszawie, aby później wejść również na rynek trójmiejski, wrocławski, poznański oraz górnośląski. Ekspansja „fioletowego operatora” stanęła na Łodzi, gdzie strefę uruchomiono nie dalej jak w zeszłym tygodniu.

Dokładnie 5 lat temu, również nasz portal stawiał swoje pierwsze kroki, a wyjazd do Krakowa na testy Traficara był pierwszym jakiego dokonaliśmy. Szeroki opis usługi, zaraz po jej uruchomieniu przypominamy -> tutaj. Sami zobaczycie, jak dużo się od tego czasu zmieniło.

Korzystając z okazji, życzymy Traficarowi stałego rozwoju i dalszego pasma sukcesów na rynku polskiej współdzielonej mobilności.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Вероника

    Jedyna w Polsce wypozyczalnia w pelni elektrycznych samochodow na minuty, innogy go!, konczy dzialalnosc w polowie marca 2021 r. Powodem zamkniecia projektu byla sytuacja wywolana przez koronawirus – wyniki w branzy wynajmu aut w ostatnich trzech kwartalach znaczaco spadly ze wzgledu na ograniczone mozliwosci i potrzeby przemieszczania sie.

Dodaj komentarz