CityBee idzie w „elektryki”.

Ciekawe informacje docierają z Litwy. Największy tamtejszy operator i jednocześnie lider współdzielonej mobilności z całego regionu krajów bałtyckich – CityBee, zapowiedziało udostępnienie w swojej usłudze w najbliższych miesiąćach… aż 700 samochodów w pełni elektrycznych. Samochody mają dołączyć do floty około 1 500 aut spalinowych, które oferowane są w Litwie, Łotwie i Estonii. Zero-emisyjne samochody usługodawcy mają trafić do każdego z wymienionych krajów a tak duża ilość samochodów elektrycznych, pozwoli firmie CityBee na zdobycie tytułu lidera elektrycznego carsharingu w Europie Środkowej i Wschodniej.

Pierwsze egzemplarze samochodów elektrycznych z zapowiadanej puli, trafią na ulice już w kwietniu, natomiast nie będzie to pierwsza przygoda z elektromobilnością u tego operatora, bowiem już w 2016 roku, klienci usługi mogli wypożyczyć w Wilnie jedno z kilku BMW i3. Te samochody jednak dość szybko zniknęły z oferty CityBee, które do teraz pozostało usługą opartą w pełni na samochodach spalinowych.

Na razie nie podano do wiadomości, jakie modele elektryczne zagoszczą w usłudze, natomiast zakładając, że największa ich część zostanie udostępniona w głównej lokalizacji CityBee czyli w Wilnie, to litewska stolica osiągnie jeden z największych współczynników elektrycznego carsharingu na jednego mieszkańca w Europie, bowiem oprócz CityBee w mieście nad Wilią działa również Spark (nasz test usługi Spark), w którego flocie znajdziemy ponad 100 różnych samochodów elektrycznych do wynajęcia za pomocą aplikacji mobilnej.

Inwestycja w samochody elektryczne wpisuje się w ogólnoeuropejski trend, a także jest spójna z działalnością właściciela usługi CityBee, czyli Grupy Modus, która inwestuje w odnawialne źródła energii w Europie. Oprócz tego wprowadzenie „elektryków” ma również pomóc w ociepleniu wizerunku marki, która popadła w ostatnich tygodniach w dużą niełaskę za sprawą największego w historii litewskiego carsharingu wycieku danych klientów tej usługi. Gwoli wyjaśnieni, wyciek nie dotyczył klientów z Polski, którzy korzystali z usługi tego operatora gdy oferował on w naszym kraju carsharing oparty na samochodach dostawczych.

CityBee ma w swój projekt elektromobilności zainwestować 16 milionów euro.

Udostępnij przez :

Ten post ma 90 komentarzy

Dodaj komentarz