Citroen w carsharingu… BMW i Mercedesa!

ShareNow, największy carsharing w Unii Europejskiej, liczący prawie 12 000 samochodów w kilkunastu europejskich lokalizacjach zapowiedział dołączenie ponad 2 000 nowych samochodów marki Citroen do swojej usługi. I nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że ShareNow, to wspólny projekt dwóch niemieckich gigantów motoryzacyjnych, czyli BMW oraz Daimlera, znanego głównie z marki Mercedes. Dla przypomnienia, ShareNow, to efekt fuzji dwóch dużych projektów, obu koncernów, czyli Car2Go (Daimler) oraz DriveNow (BMW).

Pierwsze Citroeny C3 dołączyły już do floty tego operatora w lokalizacjach m.in w Niemczech i we Włoszech.

Współpraca z Citroenem może zaskakiwać, tym bardziej, że początki usługi ShareNow, stały pod znakiem floty złożonej wyłącznie z samochodów marki Mercedes i Smart (Daimler) oraz BMW i MINI. Francuska marka nie jest jednak pierwszym „wyłomem” z floty własnej produkcji, bowiem już w zeszłym roku ShareNow wprowadziło do wybranych miast Fiata 500, czyli samochód koncernu Stellantis, który powstał z połączenia grupy PSA (m.in Citroen, Peugeot czy Opel) oraz FCA (m.in Fiat oraz Chrysler). Dołączenie samochodów marki Citroen jest kolejnym krokiem ku zacieśnieniu współpracy pomiędzy gigantami. Ruch niemieckich koncernów jest tym bardziej interesujący, zważywszy na fakt, że grupa Stellantis jest właścicielem bezpośredniego konkurenta ShareNow, czyli platformy Free2Move, gdzie Stellantis udostępnia do wynajmu swoje samochody ale również pojazdy współdzielone innych usługodawców.

Ruch ShareNow mimo, że w pierwszej chwili może dziwić, to jest jednak dość logiczny, zważywszy na to, że marki Mercedes czy BMW pozycjonowane są jako Premium i katalogowo kosztują znacznie więcej niż Citroen C3 czy Fiat 500.takich marek jak Citroen czy Fiat w w ShareNow.

Cennik Citroena C3 w usłudze ShareNow:

1,29 PLN – minuta wynajmu* (200 km darmowych km per jeden wynajem)
29,24 PLN – godzina wynajmu
99,96 PLN – doba wynajmu
+ 0,88 PLN – każdy kilometr powyżej limitu

* w ShareNow nie ma podziału na minutę jazdy i minutę postoju – cena 1,29 PLN obowiązuje dla minut wynajmu niezależnie od tego czy samochód jest w ruchu czy na postoju.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

Dodaj komentarz