Carsharing na hybrydach coraz popularniejszy.

Całkiem niedawno dzieliliśmy się na łamach naszego portalu, w artykule o napędach, dylematami odnośnie tego czy lepszym rozwiązaniem dla systemów współdzielonej mobilności, są samochody z silnikami spalinowymi czy elektrycznymi. Konkluzją płynącą z tamtego materiału była opinia, jakoby najlepszym możliwym rozwiązaniem dla Carsharingu były systemy hybrydowe, ponieważ zarówno ekolodzy powinni być usatysfakcjonowani niską emisją spalin w takich samochodach, jak finałowi użytkownicy nie borykaliby się z problemem związanym ze stacjami ładowania oraz niskim zasięgiem pojazdów elektrycznych. Również operatorzy systemów opartych na pojazdach hybrydowych, uniknęliby wysokich kosztów zakupu pojazdów elektrycznych, a także wykorzystywania, lub nawet tworzenia sieci stacji do ładowania takich samochodów, co również jest kosztowne.

W Polsce, usługę opartą na właśnie samochodach hybrydowych planuje wprowadzić wkrótce warszawska firma PANEK, opierając ją na 300 hybrydowych Yarisach. Na naszych łamach informowaliśmy również o rewolucyjnej usłudze którą w Dublinie wprowadziła w zeszłym roku Toyota.  W całej Europie Carsharing opary o samochody hybrydowe staje się coraz popularniejszy, a po to rozwiązanie oprócz nowych graczy w tej branży, sięgają również jej pionierzy. Jak jednak donoszą niemieckie media, zorientowane w kwestiach mobilności miejskiej, na początku marca b.r., dobrze znana w Europie Zachodniej firma Cambio, w Bremie, gdzie również mieści się ich siedziba, udostępniła 10 nowych hybrydowych Toyot Yaris 1,5 HSD. Jak twierdzi Kerstin Homrighausen, z zespołu Cambio: „Jesteśmy podekscytowani, faktem rozbudowy naszej floty, o samochody z nowym systemem napędowym. Hybrydowy napęd wspomoże nas w wysiłkach na rzecz redukcji spalin naszej floty”.

Początkowy wolumen floty wynoszący 10 egzemplarzy nie rzuca co prawda na kolana, natomiast należy spodziewać się że tylko kwestią czasu, będzie fakt powiększania floty Cambio o nowe samochody, a pewnie również i modele hybrydowe. Nie wykluczone również że pojazdy kończące swoją służbę w niemieckiej usłudze, będą na bieżąco wymieniane na nowe samochody z napędem hybrydowym, co byłoby naturalnym następstwem w kwestii ochrony środowiska, jak i naturalnym kierunkiem ewolucji branży współdzielonej mobilności, właśnie w kierunku samochodów nisko-emisyjnych.

(fot: cambio-carsharing.de)

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz