CargoCarsharing na fali wznoszącej.

CargoCarsharing rozpędza się coraz mocniej. Kilka dni temu informowaliśmy o ofensywie Traficara, któeego dostawcza flota – TrafiCargo sięgnie wkrótce niemalże 200 samochodów, a jak się okazuje nie tylko Traficar mocno pracuje nad rozwojem swojego parku samochodów dostawczych „na minuty”.

Ciekawe wieści dotarły do nas z województwa śląskiego, które od pewnego czasu można uznać niepisaną „stolicą polskiego carsharingu aut dostawczych”. Przykładowo w samych Katowicach można wynająć samochody dostawcze aż 4 operatorów – CityBusa, Traficara, Panek CarSharing oraz Wozibusa.

Pierwszy z wymienionych, czyli CityBus, który oferuje swoją dostawczą flotę również w Częstochowie, pobliskim Olsztynie (nie mylić z Olsztynem z województwa warmińsko-mazurskiego) oraz w Radomsku, ogłosił zwiększenie swojej floty dodając do największych – Renault Masterów, mniejszego „brata” w postaci bagażowego Renault Trafica. Do Trafica rzecz jasna zmieścimy znacznie mniej ładunku, niż do flagowego modelu usługi, czyli Mastera, jednak duże gabaryty Mastera, często mogły działać odstraszająco na chętnych klientów, którzy jednak wcześniej nie mieli doświadczenia z tak dużym samochodem. Rozwiązaniem takich dylematów faktycznie może okazać się znacznie mniejszy Trafic, którym jednak jeździ się łatwiej niż Masterem czy bliźniaczym Oplem Movano.

Po dodaniu kolejnych samochodów, flota CityBusa przekroczyła 20 sztuk stając się jednocześnie największym dostawczym carsharingiem w tym rejonie.

Ceny wynajmu samochodów CityBusa, dla obu modeli (Master oraz Trafic) są identyczne a publikujemy je poniżej:

0,79 PLN – minuta jazdy
0,39 PLN – minuta postoju
0,79 PLN – kilometr
169,00 PLN – stawka dobowa

W przypadku stawki dobowej w CityBusie, nalicza się ona automatycznie. Podczas gdy stawka minutowa dojdzie do poziomu 169,00 PLN system blokuje naliczanie opłaty do czasu upływu 24 godzin od rozpoczęcia danego wynajmu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz