Lublin z Carsharingiem.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Miesiąc październik w Polsce, stanął po znakiem Carsharingu. Nie dalej jak na początku miesiąca w Krakowie miała premierę usługa Traficar, której test przedstawialiśmy nie dalej jak tydzień temu (link) a dzisiaj mamy przyjemność poinformować że w Lublinie rusza co prawda mniejszy, ale również wart uwagi projekt o nazwie Lubelski Samochód Miejski.

Początkowo usługa dedykowana jest wyłącznie dla firm, natomiast jak deklaruje operator systemu w połowie listopada b.r, pojazdy będą również udostępnione mieszkańcom Lublina. System opiera się podobnie jak u krakowskiego konkurenta wyłącznie na najnowszym modelu Opla Corsy i jest systemem typu Free-Floating, czyli może być pobierany i pozostawiany w dowolnym miejscu na terenie granic administracyjnych Lublina.

Warto również wspomnieć o cenach usługi. Lubelski operator zdecydował się na pobieranie opłaty wyłącznie za minutę wynajmu, rezygnując jednocześnie z opłat za przejechane kilometry. Można więc odnieść wrażenie że takie rozwiązanie motywuje do szybkiej jazdy po ulicach miasta, a do tego nie wypada korzystnie gdy użytkownikowi usługi przyjdzie stanąć w popołudniowym miejskim korku. Aby jednak móc korzystać z usługi, konieczne jest także uiszczenie opłaty inicjacyjnej w wysokości 149 PLN, która niestety nie przechodzi do wykorzystania na przyszłe wynajmy.

Jak widać po ostatnich wydarzeniach Polska południowo-wschodnia Carsharingiem stoi, a nam pozostaje jedynie trzymać kciuki za rozwój i powodzenie pionierskiej usłudze na terenie Lublina.

Ze szczegółami oferty oraz fanpage’em projektu można zapoznać się pod poniższymi odnośnikami:

https://web.facebook.com/Lubelski-Samoch%C3%B3d-Miejski-Carsharing-Lublin-695450357271808/

http://www.lubelskisamochod.pl/

(fot: lublin112.pl)

Udostępnij przez :

Ten post ma 36 komentarzy

  1. 0mniartist

    Hi there, You have done a great job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends.
    I’m sure they will be benefited from this site.

    asmr 0mniartist

Dodaj komentarz