Opłata startowa idzie na standard!

Ciekawa informacja dotarła z najstarszego polskiego carsharingu. 4Mobility zdecydowało się zmienić system naliczania opłat i wprowadzić naliczanie kilometrowe znane głównie z usługi Traficar, chociaż występujące w Polsce również w przypadku Panek CarSharing. Na ten moment cennik kilometrowy został wprowadzony wyłącznie w przypadku elektrycznego Nissana Leafa. W samochodach marki Audi usługodawca pozostawił póki co rozliczenie mieszane (opłata za kilometr + opłata za minutę naliczane jednocześnie).

Stałym elementem cennika kilometrowego jest również opłata startowa, która jest już praktycznie standardem w polskich usługach. Z wyjątkiem 4Mobility tą opłatę stosował komplet największych polskich carsharingów – MiiMove, Panek i Traficar. W przypadku Leafów od „czwórek” opłata startowa wynosi 2,99 PLN.

Może dziwić, że 4Mobility wprowadziło cennik kilometrowy tylko w jednym modelu, a do tego w modelu elektrycznym, w którym do dzisiaj standardem w Europie zachodniej jest stosowanie cennika opartego wyłącznie na naliczaniu minutowym, które jednak jest najmniej korzystne dla klienta, szczególnie w przypadku jazdy po zagęszczonym centrum największych miast. W przypadku najstarszego polskiego carsharingu można zakładać, że wprowadzenie nowego cennika tylko dla elektrycznego Nissana jest programem pilotażowym mającym wskazać czy jego zastosowanie może przynieść większe zainteresowanie klientów, dlatego wielce prawdopodobne jest, że wkrótce cennik kilometrowy może pojawić się również w przypadku samochodów Audi.

Cennik Nissana Leafa w 4Mobility:

Opłata startowa: 2,99 PLN
Kilometr: 1,99 PLN
Minuta postoju: 0,15 PLN

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Your article made me suddenly realize that I am writing a thesis on gate.io. After reading your article, I have a different way of thinking, thank you. However, I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Dodaj komentarz