Cargo-carsharingu trochę mniej.

Kolejne przykre wieści nadeszły z w ostatnich godzinach ze Śląska. Nie dalej jak miesiąc temu informowaliśmy o zawieszeniu działalności przez niewielki carsharing Etna, który działał na terenie Tarnowskich Gór, a dziś kolejny usługodawca z tego regionu wstrzymuje usługę.

CityBus, bo o tym usługodawcy mowa, to operator wywodzący się z Częstochowy, ale działający również na terenie Katowic, a także we Wrocławiu i w Krakowie, dokąd dotarła jego ekspansja. Od początku działalności CityBus jak wskazuje nazwa oferował busy do tego wyłącznie dostawcze, które wynajmował bazując na niewielkich strefach rozmieszczonych głównie na parkingach pod centrami handlowymi.

Usługa zadebiutowała w lutym 2021 roku i konkurowała z lokalnym rywalem, Wozibusem, który również wywodzi się z Częstochowy. Usługi miały wiele wspólnego, ale też kilka różnic które wskazaliśmy na teście porównawczym, do którego obejrzenia zapraszamy w tym miejscu. W tej chwili jednak podstawową różnicą pomiędzy oboma usługami jest fakt, że Wozibus nadal pozostaje aktywny i wynajmuje swoje samochody dostawcze pod Jasną Górą.

Powody zawieszenia usługi nie zostały podane do oficjalnej wiadomości, natomiast można zaryzykować tezę, że koszt prowadzenia działalności był zbyt wysoki w stosunku do przychodów jakie operator osiągał.

Pozostaje tylko życzyć CityBusowi aby usługa wróciła do działania w najbliższym czasie, a jeśli to się nie wydarzy, to być może mniejsza konkurencja spowoduje, że Wozibus nie podzieli losu swojego konkurenta i przetrwa na rynku cargo-carsharingu, którego w Częstochowie jest w tej chwili jednym przedstawicielem.

Udostępnij przez :

Ten post ma 9 komentarzy

  1. hdpe pipe pe 63

    As a trusted supplier in the plastic industry, Elitepipe Plastic Factory has established long-term partnerships with clients who value their high-quality products and reliable performance. Elitepipe Plastic Factory

  2. polypipe pe4710

    يتجلى تفاني المصنع في الجودة في الأداء المتفوق لأنابيب HDPE ، والمعروفة بقوتها ومتانتها الاستثنائية.

Dodaj komentarz