Cargo-Carsharing nie zwalnia.
Kolejny gracz na Śląsku.

Ostatni czas nie jest zdecydowanie czasem dobrym dla elektrycznego carsharingu, natomiast wydaje się on być idealny dla współdzielonej mobilności w największym wydaniu, czyli carsharingu samochodów dostawczych.

W ostatnich tygodniach znacznie powiększył flotę swoich „dostawczaków” i udostępnił ją w największych aglomeracjach Panek CarSharing, a Traficar zaopatrzył się w nowe Renault Mastery, które rozprowadzone zostały po wszystkich 6 lokalizacjach tego operatora. Dołączając do tego samochody częstochowskiej usługi Wozibus, to polska flota największych współdzielonych aut cargo przekroczyła już 50 sztuk, a i ona jest już niedoszacowana, a to dzięki najnowszemu operatorowi, który właśnie w tym tygodniu uruchomił swoją usługę na terenie Górnego Śląska.

CityBus, bo tak nazywa się najmłodszy polski carsharing, oferuje wynajem 10 samochodów dostawczych marki Renault Master Maxi, co czyni największego dostępnego do jazdy na prawie jazdy kat. „B” Renaulta, najpopularniejszym polskim samochodem cargo „na minuty”. W działaniu nowego usługodawcy widać inspirację poczynaniami Traficara, a konkretniej jego linii TrafiCargo, czyli udostępnienie stref na terenie parkingów sieciowych, budowlanych centrów handlowych. Samochody CityBus dostępne są w wyznaczonych strefach na terenie miast aglomeracji Górnego Śląska i Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego.

Właścicielem usługi jest częstochowska firma zajmująca się dotąd usługami sprzedaży samochodów sportowych i luksusowych oraz transportem. Ciekawostką jest fakt, że również z Częstochowy jest wspomniany już Wozibus, który oprócz Częstochowy także udostępnia swoje samochody na terenie aglomeracji górnośląskiej. A i to nie wszystko co łączy obie usługi, bowiem kolejnym wspólnym mianownikiem zarówno dla CityBusa i Wozibusa jest aplikacja i system, które są niemal identyczne, bowiem działają na licencji tego samego producenta, z którego usług korzysta również Panek CarSharing. Aplikacja dostępna jest zarówno na platformie Android oraz iOS.

CityBus postawił na sprawdzony model cennika, oparty na jednoczesnym naliczaniu opłat za czas oraz za dystans.
Cennik:

0,79 PLN – opłata za minutę jazdy
0,39 PLN – opłata za minutę postoju
0,79 PLN – kilometr

Usługodawca udostępnia również stawkę dobową w wysokości 169 PLN, która uaktywnia się automatycznie po osiągnięciu progu 169 PLN przez minuty jazdy i postoju.

Udostępnij przez :

Ten post ma 47 komentarzy

  1. ffn stream

    very satisfying in terms of information thank you very much.

  2. Find Out More

    Hey, you used to write fantastic, but the last several posts have been kinda boring¡K I miss your tremendous writings. Past several posts are just a little out of track! come on!

  3. cheap wigs

    This hair piece is particularly light and breathable, and it is not stuffy to wear. It is very close to my hair color. If you don’t say it, you can’t see it at all, praise!

Dodaj komentarz