Bagażniki dachowe w carsharingu.
Nowy trend czy fanaberia?

Mimo, że stoki narciarskie są zamknięte a sezon turystyczny zakończył się kilka miesięcy temu gdzieś na świecie są usłogodawcy carsharingu, którzy wychodzą na przeciw rekreacyjnym oczekiwaniom swoich klientów udostępniając w swoich samochodach dodatkowe akcesoria takie jak bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia różnych przyrządów do aktywnego spędzania czasu.

Największy na świecie operator – Yandex Drive zaopatrzył właśnie wszystkie samochody w jednej ze swoich lokalizacji w bagażnik dachowy przystosowany do przewożenia nart i desek snowboardowych. Nietypowe wyposażenie trafiło do samochodów w Soczi, czyli w „zimowej stolicy Rosji” Yandex nie jest jednak pierwszym carsharingiem, gdzie takie rozwiązanie zostało zastosowane, bowiem już ponad 5 lat temu na pomysł podobnego wyposażenia wpadł jeden z największych usługodawców z Kanady – EVO, które oferuje swoje samochody w Vancouver.

Propozycja kanadyjskiego operatora zasługuje na szczególną uwagę i uznanie, bowiem bagażnik dachowy z samochodów EVO jest wielofunkcyjny i może być z powodzeniem wykorzystywany przez całym bom, bowiem oprócz przyrządów do białego szaleństwa, umożliwia on przewożenie dwóch rowerów. Uniwersalność rozwiązania od EVO pokazuje, że podobne pomysły nie muszą być zarezerwowane wyłącznie dla usług działających w lokalizacjach znanych z uprawiania sportów zimowych.

W pierwszej chwili można pomyśleć, że tego typu rozwiązania to nic innego jak tylko fanaberia usługodawcy, tym bardziej, że rekreacja to tylko jeden z wielu powodów dla którego klienci decydują się na korzystanie z carsharingu. Z drugiej jednak strony, argument specjalnych akcesoriów, mocowanych do prywatnych aut, jest bardzo często przywoływany przez osoby twierdzące, że współdzielona mobilność jest nie dla nich. W Polsce na razie próżno szukać takich rozwiązań, natomiast biorąc pod uwagę stałe urozmaicanie ofert rodzimych carsharingów, niewykluczone, że prędzej czy później polski operator, bądź operatorzy zdecydują się na sprawdzenie tego typu rozwiązań, tym bardziej, że miejsc dla amatorów białego szaleństwa a także ciekawych tras rowerowych w Polsce nie brakuje.

Film instruktażowy, prezentujący prostotę obsługi bagażnika dachowego w usłudze EVO.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. 創建binance帳戶

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Dodaj komentarz