W Białorusi carsharing rośnie w siłę.

Od kilku miesięcy docierają do Polski wieści o niepokojach w Białorusi. Poza wewnętrznym konfliktem politycznym doszedł najnowszy, graniczny spór z naszym wschodnim sąsiadem. Jak się jednak okazuje, wspomniane problemy nie mają tam większego wpływu na mobilność, ponieważ nie dość, że carsharing radził sobie dotąd na Białorusi całkiem dobrze, to nadal się w dość niestabilnym środowisku rozwija harmonijnie.

Na początku bieżącego tygodnia w stolicy Białorusi uruchomiony został kolejny, piąty już usługodawca na terenie tego kraju. Piątym graczem jest lokalna firma – Level, która rozpoczęła z flotą 15 sztuk fabrycznie nowych Volkswagenów Polo Sedan z automatyczną skrzynią biegów. Operator zamierza regularnie dodawać kolejne egzemplarzy samochodów do swojej floty, która docelowo do końca roku ma liczyć 100 samochodów.

Jedyna strefa usługi działa w tej chwili w Mińsku, natomiast samochodami można poruszać się po terenie całej Białorusi. Co ciekawe do usługi mają dostęp wyłącznie obywatele Białorusi lub osoby posiadające tamtejszą kartę pobytu, dlatego niestety z Level Carsharing nie będą mogli skorzystać przebywający w Mińsku turyści, lub osoby wyjeździe biznesowym.

Usługa umożliwia wynajem samochodu w trzech trybach, krótkim z naliczeniem za kilometr (0,46 PLN / km) i minutę jazdy (0,56 PLN / min), pakietem godzin – 3 godziny i 35 wliczonych kilometrów – 35 PLN a także dobowym, gdzie 1 dzień wynajmu niewielkiego Volkswagena to koszt 62 PLN + 0,43 PLN za każdy przejechany kilometr.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz