Czy Łódź zyska trzeci carsharing?

Łódź, to trzecie największe polskie miasto i jednocześnie miasto, które stosunkowo długo czekało na uruchomienie pierwszej usługi carsharingu w swoich granicach. Znacznie wcześniej współdzielona mobilność pojawiła się m.in w mniejszych: Wrocławiu, Poznaniu czy Katowicach. Ostatecznie, pierwszym operatorem, który zdecydował się uruchomić carsharing w „mieście włókniarzy” było EasyShare, które wypuściło swoje hybrydowe Yarisy w Łodzi w maju 2018 roku, czyli prawie dwa lata po tym jak 4Mobility wystartowało z pierwszym carsharingiem sterowanym za pomocą aplikacji mobilnej w Polsce.

W międzyczasie do Łódzi wjechał również Panek CarSharing, natomiast nadal było to jedno z najmniej zagęszczonych carsharingiem miast w Polsce, pod względem jego populacji. Sytuacja może się jednak znacznie poprawić, a to z tego względu, że Traficar, czyli jeden z liderów współdzielonej mobilności samochodowej w naszym kraju, nieśmiało zasugerował uruchomienie strefy w Łodzi, na swoich mediach społecznościowych.

W tej chwili nie są znane szczegóły związane z tą ekspansją, czyli ilość samochodów w Łódzi oraz data uruchomienia tej strefy, natomiast można spodziewać się, że Traficar udostępni tam flotę dobrze znaną z innych miast, gdzie działa, czyli Renault Clio oraz elektryczne Dacie Spring, a także dostawcze Dacie Dokker w linii TrafiCargo. Co ciekawe, będzie to po części powrót Traficara do Łódzi, ponieważ niegdyś samochody dostawcze ze wspomnianej linii TrafiCargo, były już dostępne w mieście znanej z kadrów „Ziemi Obiecanej”.

Łódź, co również istotne, dołączy do 5 innych lokalizacji Traficara, pomiędzy którymi będzie można przemieszczać samochody usługi. Podobną opcję zapewnia w Łódzi Panek CarSharing, gdzie również możliwe jest przemieszczanie samochodów pomiędzy miastami gdzie dostępna jest usługa. W przypadku pierwszego operatora, czyli EasyShare, wynajem samochodów w Łódzi, można zakończyć wyłącznie na terenie aglomeracji łódzkiej, zgodnie ze strefami wytyczonymi przez usługodawcę.

Udostępnij przez :

Ten post ma 8 komentarzy

  1. gate.io türkiye

    At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Dodaj komentarz