Kolejny elektryczny model zawitał do car-sharingu.

100 egzemplarzy w pełni elektrycznego samochodu – DS 3 E-Tense zasili w tym miesiącu flotę MyWheels, działającego w kilkudziesięciu miastach w Holandii.

Kompaktowy „elektryk” dołączy do dziesięciu innych modeli zeroemisyjnych w flocie MyWheels, obok m.in Kia e-Niro czy VW ID.3. Dzięki setce nowych aut, park samochodowy holenderskiego usługodawcy przekroczy poziom 2 500 pojazdów, umacniając MyWheels na pierwszym miejscu wśród największych operatorów car-sharingu w Holandii.

MyWheels to pierwszy car-sharing na świecie, w którym pojawi się model DS 3 E-Tense, co jest o tyle ciekawe, że koncern produkujący omawiany pojazd – Stellantis jest właścicielem usług Free2Move oraz ShareNow, w których na ten moment modelu 3 E-Tense nie znajdziemy.

DS 3 E-Tense udostępniony w MyWheels napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 156 koni mechanicznych, a akumulator o pojemności 54 kWh pozwala na przejechanie około 400 kilometrów (wg WLTP), choć sam MyWheels deklaruje na swojej stronie, realny zasięg na poziomie 320 km.

A ile przejażdżka elektrycznym DS-em będzie kosztować? Model 3 E-Tense umieszczony został w najwyższej grupie modelowej usługodawcy, czyli „Special”, gdzie ceny wynajmu zaczynają się od kwoty 4,25 EUR za godzinę wynajmu, 42,50 za dobę oraz 0,43 EUR za każdy przejechany kilometr, dzięki czemu jednodniowa wycieczka po malowniczej Holandii na dystansie 300 kilometrów będzie kosztować około 771 PLN.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz