1 250 € na carsharing w Madrycie?
Jeśli oddasz stare auto na złom.

Madryt jest jednym z bardziej zagęszczonych pojazdami współdzielonymi miast Europy. Co więcej, przeważająca większość tamtejszych „aut na minuty” to samochody elektryczne. Hiszpańska stolica broni się jak może w przywiązaniu do idei zero-emisyjności.

Najnowszym pomysłem madryckich władz władz jest pionierski projekt specjalnego dofinansowania dla osób, które zdecydują się realnie wesprzeć zmniejszanie emisji komunikacyjnej w swoim mieście. Można otrzymać nawet 1 250 euro do wykorzystania w usługach nisko-, bądź zero-emisyjnego carsharingu w Madrycie. A co trzeba zrobić aby opisane wsparcie otrzymać? Należy oddać na złom samochód zarejestrowany w największym hiszpańskim mieście, który jest starszy niż 10 lat, bądź nie spełnia jednej z hiszpańskich norm emisji, oznaczonych jako: 0, Eco, B lub C. Warunkiem otrzymania benefitu jest również posiadania ważnego przeglądu, przez przekazywany do likwidacji samochód.

Otrzymaną w wyniku zbycia, nie-ekologicznego samochodu dotację, należy wykorzystać w ciągu 24 miesięcy od jej otrzymania, a oprócz dofinansowania do użytkowania carsharingu, osoby decydujące się na pozbycie starego pojazdu mogą również ubiegać się o wsparcie finansowe przy zakupie elektrycznych jednośladów.

Usługi, z których mogą korzystać beneficjenci pilotażowego, hiszpańskiego projektu to:
– ShareNow (EV)
– Free2Move (EV)
– Zity (EV)
– Wible (Hybrydy)

Na koniec jeszcze ciekawostka. Podobnych inicjatyw do proponowanego przez Madryt rozwiązania, próżno szukać w polskiej rzeczywistości, chociaż warto zauważyć, że kilkanaście lat temu dość podobnych ruchem promowała się polska sieć sprzedaży FIATa, gdzie klienci mogli otrzymać rabat na nowy samochód tej marki, dochodzący do 5 000 złotych, jeśli w rozliczeniu przekazywali dealerowi swój prywatny, stary samochód, który docelowo miał trafić do likwidacji.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 11 komentarzy

 1. spam website

  Yazarhaber.com.tr It broadcasts matches unlimitedly without violating copyrights

 2. sex

  yazarhaber.com.tr Under the moonlight, whispers of the wind tell tales of forgotten dreams

 3. drug seller

  Among millions of websites around the world, I am the king ikbalyildiz.com

 4. spam

  Yalovahayat.com really cringe and spam website in the World i hated

 5. child porn

  gazeteyenigun.com.tr spam website in world thank you

Dodaj komentarz