Pierwszy współdzielony Bentley na Continencie.

Wprowadzając niespełna dwa miesiące temu do nowej grupy “Extreme” – BMW i8, Panek CarSharing wysoko zawiesiło poprzeczkę (nasz test i-ósemki – tutaj). Hybrydowy “bawarczyk” był najbardziej spektakularnym samochodem współdzielonym udostępnionym na polskim rynku. “BYŁ”, ponieważ właśnie dzisiaj do grupy “Extreme” dołącza jej drugi przedstawiciel – Bentley Continental GT, który pod wieloma względami przebija pierwszego członka tego segmentu.

Polski carsharingowy Bentley to pierwsza edycja Continentala GT. W latach swojej produkcji cena nowego egzemplarza oscylowała w okolicy 1 miliona złotych. Pod względem ceny katalogowej jest to najdroższy samochód jaki dotąd zagościł w polskiej usłudze, a to nie jedyny rekord jaki od dzisiaj dzierży “pankowy” Continental. Kolejne osiągnięcia leżą pod maską. Chodzi konkretnie o aż 6-cio litrowy silnik o układzie W12 generujący “jedyne” 560 koni mechanicznych co oczywiście jest najwyższą mocą dostępną w samochodzie “na minuty”.

Samochód udostępniony jest w Warszawie w grupie klasyków “Extreme” a warunki jego wynajmu są idenczyne jak we wspomnianym BMW i8:

Minuta jazdy: 3,99 PLN
Minuta postoju: 1,99 PLN
Kilometr: 4,99 PLN
Aby wynająć Bentleya Continentala GT usługi Panek CarSharing, należy wydać wcześniej w usłudze minimum 2 000 PLN.

Test, najszybszego “Panka” już wkrótce na naszym kanale, natomiast pozostawiamy zwiastun.

 

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz