Lotnisko Chopina bierze dobry przykład.

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Na terenie największego polskiego portu lotniczego, pojawiły się drogowskazy, informujące o drodze dojazdowej do strefy carsharingu. Oczywiście usługi współdzielonej mobilności samochodowej były na polskich lotniskach dostępne już od dłuższego czasu, jednak dotychczas miejsca w których można było pozostawiać auta, były organizowane na wyłączność operatora który zdecydował się na wydzierżawienie stosownych miejsc. Tak działa to choćby w przypadku usługi Traficar na lotnisku Katowice-Pyrzowice, bądź na lotnisku Wrocław-Strachowice gdzie wyznaczone miejsca posiada Vozilla.
Warszawskie lotnisko Chopina do niedawna również działało na podobnej zasadzie w partnerstwie z Carsharingiem Panek, który korzystał z wyznaczonych na wyłączność miejsc. Port lotniczy na Okęciu zdecydował się jednak na wprowadzenie bardziej elastycznego modelu, wzorując się choćby na rozwiązaniu berlińskiego lotniska Tegel, gdzie wyznaczona jest specjalna strefa dla usług współdzielonej mobilności z których korzystać może większa ilość lokalnych graczy. Dostęp do takiej strefy zdecydował się wykupić następujące usługi: Car2go, DriverNow oraz DriveBy. Warto nadmienić że na „Teglu” korzystanie z wyznaczonej strefie jest w przypadku Car2Go i DriveNow płatne a koszt ten wynosi ok 6 EUR zarówno za pozostawienie jak i pobranie samochodu z tej strefy.
„Chopin” utworzył strefę na odkrytym poziomie parkingu nr 1, za hotelem Mariott. Zamysł strefy jest identyczny jak w przypadku stref typu Rent a Car znanych z lotnisk całego świata, gdzie w wyznaczonym miejscu znajdują się oznakowane miejsca parkingowe różnych sieci tradycyjnych wypożyczalni. Dodatkowym atutem strefy który zostanie wprowadzony na początku września, będzie system kamer, sterujących dostępem do strefy. Dzięki niemu klienci z niej korzystający nie będą musieli pamiętać o pobieraniu biletów a proces wjazdu i wyjazdu będzie działał automatycznie nie angażując uwagi użytkownika usługi.
W tej chwili jedyną warszawską usługą mogącą korzystać ze strefy aut na minuty w porcie Chopina, jest Panek CarSharing, który w opisywanej strefie posiada wyznaczone miejsca na których klienci mogą bezpłatnie pobrać lub pozostawić hybrydowe Yarisy tej sieci.
Udostępnij przez :