Carsharing z podstawieniem? Tak i to bez kierowcy!

Gdy zapytać użytkowników współdzielonej mobilności co jest największym mankamentem usług carsharingu, wielu z nich zwróci uwagę na fakt, że jest to duża odległość od najbliższego samochodu. Jeśli auta nie ma w akceptowalnej odległości, klient najpewniej wybierze pod tym względem znacznie wygodniejszą taksówkę, która przyjedzie tam gdzie klient będzie oczekiwał.

Część klientów jednak nie chce jechać z obcym kierowcą, czy też lubi samodzielnie prowadzić samochód, lub ma do przejechania długą trasę, gdzie jazda taksówką jest nieuzasadniona ekonomicznie? Wtedy idealnym rozwiązaniem byłoby podstawienie samochodu car-sharingowego w miejsce gdzie oczekuje klient. Brzmi idealnie, ale zapewne musiałoby się to wiązać z dodatkowymi kosztami, bo kierowca, który podstawia taki samochód musi wrócić do biura skąd przyjechał, najczęściej z drugim kierowcą, który przyjedzie na takie podstawienie razem z drugim kierowcą. Brzmi jak dużo dodatkowych kosztów? Otóż nie!

Wyobraźmy sobie samochód, który przyjedzie do nas, na wskazane miejsce bez kierowcy w środku? Sci-Fi? Regularni czytelnicy naszego portalu zapewne pamiętają nasz materiał z Estonii, gdzie działa pierwsza w Europie komercyjna usługa carsharingu – Elmo, która testuje właśnie zdalne podstawienia samochodów do klientów.

Estończycy nie są jedyni, którzy testują tego typu rozwiązania, ponieważ w Berlinie ma siedzibę firma Vay, która pod koniec zeszłego roku otrzymała zezwolenie na testowanie w warunkach ruchu drogowego rozwiązania prowadzenia samochodu zdalnie z centrum operacyjnego firmy. Vay prowadzi swoje testy w Hamburgu, a konkretnie w dzielnicy Bergedorf, w której docelowo w najbliższym czasie zostanie udostępniona komercyjna usługa carsharingu, gdzie klienci będą mogli zamawiać podstawienie samochodów usługi Vay pod wskazany adres, pod warunkiem, że będzie się on znajdował właśnie w granicach dzielnicy Bergedorf.

Sceptycy mogą zadać w tym momencie pytanie. A co w przypadku gdy samochód utraci łączność z bazą? Właśnie z tego powodu, testy ograniczone są do zamkniętej strefy, w której występuje wysokiej jakości komunikacja bezprzewodowa, która jest kluczowa dla bezpieczeństwa łączności.

Na razie Elmo i Vay są pionierami w tym zakresie i testują rozwiązania zdalnego podstawiania swoich samochodów, jednak nie trudno przewidzieć, że właśnie tak będzie wyglądać rzeczywistość carsharingu i to szybciej niż nam się wydaje.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. Petite Lesbians

    You as a man might not be able to fuck a gorgeous Latina lesbian, but you can at least use your imagination and think of them wearing nothing at all while they kiss and lick each other’s bodies. No dicks to see here, as it’s gonna be full of boobs and pussies all the way. Seeing two alluring Latina lesbos making out is already a treat, but wait until they get to work on each other’s breasts and vaginas. You surely won’t be able to take your eyes off of that scenario!

Dodaj komentarz