Nowe grupy w Panek CarSharing!

  • Post author:
  • Post category:Polska

W ostatnich dniach mamy wysyp materiałów o Panek CarSharing, natomiast nie da się obok wprowadzanych nowości od tego operatora przejść obojętnie, a szczególnie tych, które zaplanowane były na 4-dniowe obchody czwartych urodzin usługi.

Zarówno Mercedes GLA AMG 35 jak i klasyczny VW Scirocco to samochody bardzo ciekawe, jednak są to pojedyncze egzemplarze i typowe działanie marketingowe, natomiast w carsharingu najważniejsza jest dostępność, więc warto zwrócić uwagę na to co Panek CarSharing ogłosił podczas swojego święta w zakresie auta do codziennego użytku. Dla tych, którzy czekają na wieści o nowych samochodach klasy Economy czy Comfort, nie mamy póki co dobrych wieści. Te doniesienia zapewne wkrótce się pojawią, natomiast pomimo to w ostatnich dniach pojawiły się oficjalne zapowiedzi dla dwóch nowych klas, których jak dotąd w Panku nie było. W sobotę poinformowano oficjalnie o wprowadzeniu do usługi samochodów 9-osobowych w postaci Toyoty ProAce’a, natomiast dzisiaj dotarła informacja o wprowadzeniu grupy MiniCaro, które reprezentowane będzie przez nowego  Renaulta Express.

Pomimo, że jak wspomnieliśmy powyżej, dla Panek CarSharing obie, nowe klasy są nowością, tak w polskim carsharingu mają już one swoją historię, szczególnie grupa cargo oparta na samochodach segmentu – kombivan, która od wielu lat jest podstawą dla linii TrafiCargo, gdzie jeszcze do niedawna bazowała ona na modelu Renault Kangoo. Popularny „kangur” został w ostatnich miesiącach zastąpiony przez nieco mniejszą Dacię Dokker, natomiast jak dotąd nikt nie rzucił wyzwania monopolowi Traficara w tym segmencie, lecz decyzja Panek CarSharing o wprowadzeniu Expressa może nadać rywalizacji trochę rumieńców, tym bardziej, że wspomniany Express to „biliźniak” Dacii Dokker, której używa Traficar.

Klasa aut 9-osobowych ma znacznie krótszą historię, pozbawioną sukcesów, ponieważ jak dotąd w Polsce mikrobusy na minuty, były oferowane jedynie przez CityBee, które pojeździły w usłudze w Polsce tylko kilka miesięcy, do czas zakończenia polskiej przygody przez tego litewskiego operatora. Wprowadzenie tej nowej klasy samochodów przez Panek CarSharing jest w dużej mierze odpowiedzią na głosy klientów, którzy coraz głośniej domagali się wprowadzenia tej klasy samochodów.

W tej chwili nie są znane jeszcze szczegóły związane z cennikiem oraz ilością egzemplarzy samochodów w obu nowych klasach, natomiast można spodziewać się, że nie będą to pojedyncze sztuki jak w przypadku pozostałych dwóch modeli – GLA AMG 35 oraz Scirocco, które również zostało ogłoszone podczas obchodów 4-tych urodzin usługi Panek CarSharing.

Udostępnij przez :

Ten post ma 17 komentarzy

Dodaj komentarz