Warszawski przetarg na finiszu?

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Interesujące wieści nadeszły na początku upływającego tygodnia ze stołecznego Zarządu Dróg Miejskich. Zespół odpowiedzialny za warszawski przetarg poinformował iż zakończył etap analizy wniosków i uwag partycypantów ubiegających się o prawo wprowadzenia i zarządzania miejską usługą automatycznej wypożyczalni samochodów. Tym sposobem doczekaliśmy się zakończenia etapu negocjacji, dzięki czemu wytypowanie zwycięzcy postępowania powinno być kwestią najbliższego czasu.

Niewiadomą pozostaje jeszcze data rozpoczęcia etapu składania ofert przez dopuszczone podmioty, jak publikacja projektu umowy i ostatecznego przedmiotu koncesji. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal autonaminuty.org, zaproszenie do składania ofert zostanie opublikowane na początku czerwca, co może świadczyć że wprowadzenie miejskiej usługi na ulice stolicy może stać się faktem jeszcze w roku 2017.

Co warte podkreślenia, jeśli uda się wyłonić sprawnego dostawcę usługi, który rozpocznie działanie jeszcze w tym roku, to Warszawa stanie się pierwszym miastem w którym do usługi miejskich rowerów dołączy miejski samochód. Będzie to fakt o tyle ciekawy, iż przetarg rozpisany po zakończeniu postępowania wrocławskiego, które było pierwszym w Polsce rozstrzygniętym przetargiem na usługę miejską, przyniesie działającą usługę wspieraną przez miasto jako pierwszy taki działający projekt w naszym kraju, co wyraźnie wskazuje na to jak ciężkim do realizacji projektem jest wypożyczalnia oparta wyłącznie na samochodach elektrycznych.

Zostawmy jednak uprzedzanie faktów. Wyłonienie oficjalnego dostawcy będzie z pewnością dużym wydarzeniem w świecie nie tylko polskiej współdzielonej mobilności, bowiem na naszym rodzimym rynku skupione są spojrzenia również zagranicznych usług o światowym zasięgu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz