Więcej Dacii w Traficarze.
Dokker zastąpi Kangoo.

Wszystkie karty odkryte. Znane już są wszystkie 3 nowe modele w flocie Traficara, które zapowiadane były przez operatora w tym roku. Po najnowszej, piątej już generacji Renaulta Clio oraz pierwszej w historii europejskiego carsharingu, elektrycznej Dacii Spring, Traficar ogłosił premierę najnowszego samochodu dostawczego w swojej ofercie. Nowym modelem z linii TrafiCargo jest Dacia Dokker, czyli drugi model tej marki zarówno w usłudze Traficara jak i w polskim carsharingu.

Dacia Dokker będzie sukcesywnie zastępować Renault Kangoo, czyli pierwsze samochody dostawcze w flocie Traficara ale również pierwsze „dostawczaki” w historii polskiego carsharingu. Pierwsze egzemplarze Dokkera zostały udostępnione w Katowicach, natomiast docelowo ten model będzie dostępny w każdej ze stref tego usługodawcy.

Samochody linii TrafiCargo, w odróżnieniu od samochodów osobowych Traficara, udostępnione są w trybie stacjonarnym, czyli klient rozpoczynający wynajem w wyznaczonym punkcie (zazwyczaj rozmieszone są one na parkingach wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych i meblowych) zobowiązany jest do zwrotu samochodu w tym samym punkcie. Istnieje możliwość pozostawienia wynajętego „dostawczaka” w innej części nominalnej strefy Traficara, jednak wtedy klient musi się liczyć z obciążeniem opłatą dodatkową w wysokości 49 PLN. Będąc już przy cenach, wynajem Dokkera kosztuje tyle samo co model, który zastępuje, czyli Renault Kangoo.

Opłata startowa: 2,99 PLN
Opłata za kilometr: 1,70 PLN

Stawka dobowa: 90 PLN
Opłata za kilometr (w stawce dobowej): 0,60 PLN

Dacia Dooker pomimo identycznej ceny jak wspomniane Kangoo, oferuje mniejszą przestrzeń bagażową niż poprzednik z floty TrafiCargo (2,25 m3 i 675 kg ładowności).

Jeszcze jedną ciekawostką jest to, że w flocie TrafiCargo zagoszczą zarówno Dokkery w wersji benzynowej (100 KM) oraz z silnikiem wysokoprężnym (75 KM)

Udostępnij przez :