TrafiCargo rośnie w siłę.

Rynek samochodów dostawczych w carsharingu stale rośnie i wcale nie dzieje się to wyłącznie siłą największych polskich operatorów, ponieważ poza Traficarem i Panek CarSharing, które posiadają obecnie największą ilość samochodów dostawczych „na minuty”, coraz bardziej dają o sobie znać lokalne inicjatywy jak choćby obecne głównie w województwie śląskim – CityBus i WoziBus. Dzisiaj jednak skupimy się na Traficarze, a konkretnie jego usłudze – TrafiCargo, ponieważ wg zapowiedzi będzie ona jeszcze większa niż obecnie.

Nie dalej jak w maju br. Traficar poinformował o zamianie swojego dostawczego flagowca – Renault Kangoo, przez innego kombivana z Grupy Renault, konkretnie Dacię Dokker. Docelowo miało być tych samochodów 120 sztuk i wszystko wskazuje na to, że komplet zapowiadanych samochodów został już udostępniony w aplikacji Traficara, w Krakowie, Poznaniu, na Śląsku, w Trójmieście, Wrocławiu i Warszawie. Dacie zastąpiły wspomniane Kangoo, których poza niewielkim wyjątkiem nie znajdziemy już w usłudze TrafiCargo. Tym wyjątkiem jest elektryczna wersja „kangura”, czyli Renault Kangoo Z.E. na której pojedyncze egzemplarze można jeszcze natrafić.

Niewielkie Dokkery to jednak nie wszystko. Traficar nie zapomniał również o samochodach na większe potrzeby, których jak dotąd, podobnie jak elektrycznego Kangoo, było w usłudze niewiele, co jednak ma się zmienić. Wg oficjalnego komunikatu Renault Polska, TrafiCargo wzbogaci swoją dostawczą flotę o nowe Renault Mastery, których docelowo będzie 60 sztuk, rozmieszczonych w wymienionych powyżej 6 strefach usługi.

Z flotą 180 samochodów dostawczych, TrafiCargo będzie największym w Polsce i jednym z największych w Europie usługodawcą oferującym carsharing samochodów użytkowych.

Cennik samochodów dostawczych w Traficarze:

Dacia Dokker
2,99 PLN – opłata startowa
1,70 – kilometr
90,00 PLN – stawka dobowa
0,60 PLN – kilometr w stawce dobowej

Renault Master
2,99 PLN – opłata startowa
2,40 – kilometr
159,00 PLN – stawka dobowa
0,60 PLN – kilometr w stawce dobowej

Informacje o wymiarach samochodów grupy TrafiCargo -> tutaj

Udostępnij przez :

Ten post ma 43 komentarzy

Dodaj komentarz