Przyszłość już jest. Wynajem długoterminowy w carsharingu!.

Wiele razy na naszych łamach zapowiadaliśmy, że carsharing w pierwotnie promowanej formie, czyli wynajmu na krótkie przejazdy miejskie, nie przyniesie sukcesu. Ten może przynieść dopiero odpowiednio elastyczny i wielowymiarowy format usługi, który będzie docelowo łączył w sobie zarówno alternatywę dla taksówki przy krótkich wynajmach, ale też będzie to łatwiejszy w obsłudze i sprawniejszy, tradycyjny wynajem samochodów na doby i tygodnie, znany z działalności firm z branży określanej jako Rent a Car.

Wynajem dobowy to jak się jednak okazuje, nie wszystko co może pomieścić w sobie aplikacja do carsharingu, bo w niej można również odnaleźć wynajem długoterminowy, który zasadami przypomina dobrze znane w naszym kraju leasingi operacyjne. Klient w takim przypadku nie musi kontaktować się z towarzystem leasingowym i składać specjalnych wniosków, tylko wszystkie procedury może zorganizować za pomocą aplikacji mobilnej i zarejestrowanego konta w usłudze carsharingowej.

Taką usługę kilka tygodni temu wprowadził dobrze znany w Polsce usługodawca CityBee, w którego aplikacji na Litwie pojawił się odnośnik do oferty pozwalającej na wybór samochodu na długi termin. Co ciekawe samochody można wybierać spośród aut fabrycznie nowych ale też używanych, na które można uzyskać atrakcyjniejszą cenę. Wachlarz dostępnych modeli samochodów jest bardzo szeroki a wynika to z faktu, że właścicielem usługi CityBee jest grupa Modus, która jest jednocześnie jedną z największych grup dealerskich nowych samochodów na Litwie, posiadająca w swoich szeregach salony takich marek jak m.in. Fiat, BMW, Seat czy… Bentley. Usługa wynajmu długoterminowego reklamowana jest przewrotnym hasłem:
„Dla tych, którzy nie lubią się dzielić”.

Dla osób, które są gotowe narzekać, że znów trzeba patrzeć z zazdrością na to co dzieje się za granicą, uspokajamy, że na horyzoncie pojawiły się już pierwsze podobne inicjatywy na polskim rynku. Pionierem tego typu usługi, podobnie jak samego carsharingu w naszym kraju, będzie 4Mobility, które od kilku dni zapowiada wprowadzenie nowej oferty o nazwie „Auto ABO” gdzie na podobnej zasadzie jak we wspomnianym powyżej CityBee, będzie można wynająć na okres miesiąca i dłużej nowe modele marki Audi. Nie bez znaczenia jest tutaj długoletnia współpraca Audi z usługą 4Mobility, dla której carsharing z „czwórką” w logo może być ciekawą platformą do zdobywania rynku kontraktów długoterminowych.

W tej chwili 4Mobility zapowiada możliwość wynajmu 4 modeli Audi: A3 hatchback, A3 Sedan, Q2 i Q3, a ceny zaczynają się od 2 399 PLN brutto za miesiąc.

Ruch CityBee oraz 4Mobility jest potwierdzeniem idei carsharingu, wg której samochody z takich usług mogą być realną alternatywą dla samochodów prywatnych, nawet jeśli początkowa forma „aut na minuty” wielu Polaków nie przekonywała.

Udostępnij przez :

Ten post ma 76 komentarzy

  1. The most talked about weight loss product is finally here! FitSpresso is a powerful supplement that supports healthy weight loss the natural way. Clinically studied ingredients work synergistically to support healthy fat burning, increase metabolism and maintain long lasting weight loss. https://fitspresso-try.com/

  2. Меланхолическое состояние способно пройти, не оставив после себя никаких существенных следов.
    Так оно постепенно вынуждает переживающего его человека пересмотреть свое отношение к реальности и в конечном итоге отделить сексуальное влечение от его объекта.

    Меланхолия подобна открытой ране на теле души:
    она способна поглотить все интенции внешнего мира и обезличить человека.
    не продавая – 10 секретных способов

Dodaj komentarz