Łodzianie zyskują wybór.
Panek CarSharing wjeżdża do miasta włókniarzy.

W ostatnich kilku miesiącach nie dochodzi do zbyt wielu działań ekspansyjnych w branży współdzielonej mobilności samochodowej. Można odnieść raczej wrażenie, że usługodawcy carsharingu są w odwrocie, czego dowodem jest niedawna decyzja wrocławskiej Vozilli o zakończeniu swojej działalności. Zresztą Vozilla to nie jedyny operator, który zakończył oferowanie swoich usług, bo podobnie nie ma już na mapie polskiego carsharingu poznańskiego Click2Go a także niewielki usługodawca elektrycznych aut na minuty z Górnego Śląska – GreenGoo zakończył oferowanie swoich elektrycznych BMW w minutowych wynajmach, skupiając się wyłącznie na tradycyjnej formie wynajmu dobowego.

Prawdziwym, a po prawdzie jedynym “królem polowania” w okresie jesinno-zimowym było tylko 4Mobility, które poszerzyło listę swoich lokalizacji dodając strefy w Trójmieście oraz w Rzeszowie. Były to jedyne działania ekspansyjne rodzimych usług w ostatnim kwartale zeszłego roku i w pierwszym obecnego.

Ale lada moment sytuacja ulegnie zmianie, bo jeszcze w lutym swoje tegoroczne działania ekspansyjne zapoczątkuje największy w Polsce pod względem ilości samochodów współdzielonych operator – Panek CarSharing. W najbliższą sobotę mamy 29 lutego, czyli dzień szczególny, który wypada raz na 4 lata. Dodatkowy szczególny może być on dla mieszkańców Łodzi, którzy właśnie w sobotę zyskają wybór w usługach współdzielonej mobilności samochodowej, bowiem około południa swoją łódzką strefę udostępni wspomniany Panek CarSharing.

Przypomnijmy, że w trzecim, największym mieście w Polsce carsharing obecny jest już od 2018 roku, kiedy to EasyShare uruchomił właśnie w Łodzi swoją drugą, po Poznaniu strefę. Na tą chwilę EasyShare udostępnia w Łodzi około 150 egzemplarzy hybrydowych Toyot Yaris, które również zostaną udostępnione w łódzkiej flocie “Panka”. Na nisko-emisyjnych Yarisach park samochodowy nowego łódzkiego operatora się nie kończy, bowiem do “miasta włókniarzy” trafią również Seaty Arona oraz Toyoty CH-R a także Mercedesy GLA.

Łódzcy klienci usługi będą mogli skorzystać z dokładnie tej samej oferty Panek CarSharing co użytkownicy z dotychczasowo otwartych oddziałów (Warszawa, Lublin, Kraków, Trójmiasto i Wrocław), czyli z pakietów dobowych i tygodniowych a także subskrypcji oraz co nie bez znaczenia, do możliwości przejazdów pomiędzy wymienionymi wcześniej innymi strefami operatora. Szczególnym zainteresowaniem może cieszyć się możliwość swobodnych przejazdów pomiędzy Łodzią i Warszawą, które dzieli od siebie niewielka odległość ok 130 km.

Wykaz aktualnych cen Panek CarSharing (obowiązujących również w Łodzi) znajduje się w tym miejscu.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz