Traficar czy BlaBlaCar? Już nie trzeba wybierać.

Bardzo ciekawe informacje przychodzą od największego polskiego carsharingu. Ostatecznie, po miesiącach otrzymywania wniosków od swoich użytkowników, Traficar zdecydował się “otworzyć granice” swoich stref wprowadzając usługę zwrotu samochodów w innych lokalizacjach (one-way). Już od 17 grudnia, klienci będą mogli swobodnie przemieszczać się pomiędzy aglomeracjami gdzie obecny jest Traficar. Przypomnijmy je:
– Kraków
– Poznań
– Śląsk
– Trójmiasto
– Warszawa
– Wrocław
Właśnie pomiędzy tymi strefami klienci będą mogli bez przeszkód podróżować. Warto nadmienić, że oferta przejazdów dotyczy wyłącznie samochodów osobowych. Klienci zainteresowani jednokierunkowymi przejazdami autami dostawczymi, na razie jeszcze muszą poczekać. CargoCarsharing póki co pozostaje w dotychczasowych bazach. Nie wykluczone, że do tej przełomowej decyzji, skłonił Traficara, największy konkurent – Panek CarSharing, który jako pierwszy udostępnił jednokierunkowe przejazdy osobowymi autami na minuty, umożliwiając je pomiędzy Warszawą oraz utworzoną w listopadzie strefą w Lublinie.
Zmian które ucieszą klientów, jest więcej. Klienci chcący wykonać przejazd typu one-way nie muszą martwić się upływającym czasem, ponieważ specjalnie na okoliczność przejazdów pomiędzy strefami, Traficar udostępnił górną stawkę dobową, której dotychczas ten operator nie oferował. Od 17 grudnia, wprowadzona zostanie stawka dobowa w wysokości 75 PLN do której należy doliczyć koszt kilometrów (0,80 PLN). Pamiętać jednak należy, że stawka dobowa zarezerwowana będzie wyłącznie dla klientów wykonujących przejazd pomiędzy strefami. Osoby chcące dłużej wykorzystywać samochód w ramach jednej strefy będą nadal rozliczane po stawkach minutowych.
Winni jesteśmy jeszcze wyjaśnienie tytułu naszego materiału, który jest związany z trzecią ciekawą opcją wprowadzoną do usługi operatora, która co prawda nie jest włączona do aplikacji, ale mimo to, może spotkać się z dużym zainteresowaniem klientów. Mianowicie Traficar stworzył “fejsbukową” grupę za pośrednictwem której klienci mogą umawiać się na wspólne przejazdy pomiędzy strefami. Przypomina to znaną powszechnie usługę BlaBlaCar w której użytkowane były jednak z założenia prywatne samochody, a w przypadku usługi kojarzenia przejazdów użytkowników Traficara mamy do czynienia z współdzieleniem “do kwadratu”.
Fot: materiały prasowe Traficar.
Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz