Wraca Grupa Retro!

Mijają właśnie dwa lata, odkąd Panek CarSharing zapoczątkował w swojej usłudze linię klasyków motoryzacji. Zaczęło się od „Car(o)sharingu” (nasz test Poloneza na minuty), by później przez poczet motoryzacji polskiej przejść do samochodów bardziej współczesnych i dla większości Polaków po prostu niedostępnych (np Jaguar I-Pace czy BMW i8). Dla tej grupy aut stworzono specjalną grupę Unique oraz Extreme, w których to grupach w ostatnich miesiącach skupiały się działania usługodawcy.

Od wprowadzenia ostatniego auta z najbardziej dostępnej dla klientów grupy Retro (brak wymaganego minimalnego obrotu do skorzystania z samochodów tej grupy) minęło już prawie 5 miesięcy, natomiast właśnie dzisiaj doczekaliśmy się kontynuacji tej serii. Numerem „14” w historii klasyków Panka i jednocześnie numerem „6” na liście Retro zostaje coraz rzadziej spotykany na polskich ulicach VW Golf drugiej generacji.

Choć wydaje się to niemożliwe, to biały, 3-drzwiowy Golf usługi Panek CarSharing jest dopiero pierwszym osobowym Volkswagenem w polskich usługach współdzielenia (nie licząc dostawczych VW w pilotażowej usłudze 4Mobility). Kompaktowy klasyk napędzany jest benzynowym silnikiem 1,3 i wyposażony jest w manualną skrzynię biegów. Samochód nie ma szczególnego wyposażenia, natomiast sam w sobie model Golfa drugiej generacji był szczególny, bo zaraz po uparku systemu komunistycznego w Polsce, był marzeniem wielu Polaków i jednocześnie prawdziwym królem importu z sąsiedniczy, zjednoczonych już Niemiec. Co również ciekawe, podobną estymą cieszył się ten samochód u Litwinów, czemu hołd oddało tamtejsze CityBee wypuszczając podobnego Golfa w swojej usłudze w zeszłym roku (nasz test litewskiego „Guolisa” tutaj)

Co jednak najważniejsze, VW Golf to pierwszy z nowej edycji klasyków w grupie Retro i rozpoczyna serię starszych samochodów zza żelaznej kurtyny. Do końca roku dołączy jeszcze kilka samochodów z kultowym statusem, produkowanych poza krajami socjalistycznymi.

Dla przypomnienia, poniżej publikujemy ceny VW Golfa II oraz całej grupy Retro:

minuta jazdy: 0,99 PLN
minuta postoju: 0,49 PLN
kilometr: 0,99 PLN

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. mirai takashima yu

    Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

Dodaj komentarz