3 twarze współdzielonej Multipli!

Zadawanie pytania, gdy odpowiedź na nie znajduje się na głównej ilustracji artykułu mija się z celem, bo to nie audiotele nastawione na przychody z połączeń, tylko poważny portal carsharingowy ;), jednak gdyby zadać pytanie jaki jest najpopularniejszy, konstrukcyjnie XX-wieczny samochód w europejskim carsharingiem, pewnie mało kto znałby na nie odpowiedź.

No ale słowo się rzekło, odpowiedź macie na głównej fotografii i tymże najpopularniejszym współdzielonym samochodem z ubiegłego wieku, jest właśnie Fiat Multipla I generacji (Multipla z lat 50-tych ubiegłego wieku, to odmiana Fiata 600, dlatego za pierwszą „samodzielną” Multiplę uważany jest właśnie omawiany w dzisiejszym materiale model).

Auto często określane „najbrzydszym samochodem w historii” jak do tej pory udostępniony został już 3-krotnie, ale jednak aby tego „szczęścia” nie było zbyt dużo, to każdą ze współdzielonych Multipli udostępniono w innym kraju.

Z współdzielonego „włoskiego przystojniaka” do niedawna mogli klienci carsharingu z Litwy i Polski, a od niedawna tej niewątpliwej przyjemnością mogą zasmakować również Łotysze, ponieważ na ulice tamtejszej stolicy – Rygi, w lipcu wyjechała Mulipla w jednym słusznym kolorze – różowym.

Łotewska Multipla zasiliła flotę usługi CityBee, do której również należy pierwszy egzemplarz 6-osobowego Fiata w europejskim carsharingu, który jak dotąd przemierzał ulice największych miast w pobliskiej Litwie. Skoro CityBee zdecydowało się na wprowadzenie drugiego już egzemplarza tego kultowego już modelu w swojej usłudze, znaczy to, że samochód cieszył się dużym zainteresowaniem w Litwie, skąd pochodzi operator.

Każdy kto jednak pozazdrościł po naszym dzisiejszym artykule Litwinom i Łotyszom, może również zapolować na „polską Multiplę” która do dzisiaj jeździ po ulicach polskich miast w usłudze Panek CarSharing.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz