Różnorodność w tej samej klasie.
Seat Arona w Panek CarSharing.

Panek CarSharing w ostatnich miesiącach znacznie rozszerzył wachlarz oferowanych modeli samochodów. Mając na uwadze fakt, że stale powiększająca się grupa klientów współdzielonej mobilności ma różne potrzeby operator największego hybrydowego carsharingu w Europie udostępnił klientom samochody nisko-emisyjne w 3 różnych segmentach. Dla przypomnienia:

Toyota Yaris – grupa aut miejskich „B”
Toyota Corolla – grupa aut kompaktowych
Toyota C-HR – grupa crossoverów „C”

Jeśli dodamy do tego niewielką pulę elektrycznych Smartów oraz stale powiększają się grupę samochodów klasycznych to można stwierdzić, że każdy znajdzie w oferowanej przez Panek CarSharing flocie coś dla siebie. Zapomnielibyśmy jeszcze o Mercedesie GLA, który jednak na razie pojawił się tylko w jednym egzemplarzu, natomiast biorąc go pod uwagę, mamy również do wyboru markę premium.

Jak się jednak okazuje, to nie koniec rozwoju różnorodności w ofercie tego operatora, bowiem właśnie dzisiaj wjeżdżają do Warszawy pierwsze egzemplarze Seata Arony który segmentowany w ofercie będzie obok Toyoty Yaris, czyli podstawowego ale i najtańszego modelu w tym carsharingu. Wprowadzenie Seata jest odpowiedzią na fakt, że klienci dla których koszt wynajmu aut na minuty jest najistotniejszym argumentem w gąszczu różnych samochodów o zróżnicowanych gabarytach i cennikach mieli coraz większą trudność w trafieniu najtańszego modelu. A Seat zasili właśnie najtańszą grupę cenową.

Podstawowy Cennik Seata Arony (i Toyoty Yaris)
0,50 PLN – minuta jazdy
0,20 PLN – minuta postoju
0,80 PLN – kilometr

W Subskrypcji:
0,50 PLN – minuta jazdy
0,10 PLN – minuta postoju
0,50 PLN – kilometr

Pakiet dobowy: 90 PLN

Seat Arona nie jest typowym przedstawicielem „grupy B” ponieważ mimo faktu, że jego bazą jest Seat Ibiza/VW Polo/Skoda Fabia z którymi dzieli wspólną płytę podłogową, to samochód ten jest określany jako przedstawiciel crossoverów grupy B. Seat w usłudze Panek udostępniony jest w wysokiej wersji wyposażeniowej „FR” z charakterystycznymi felgami aluminiowymi, relingami oraz czarnym dachem. Samochód posiada system bez-kluczykowy a także co jest typowe dla Panek CarSharing z automatyczną skrzynią biegów.

Pierwsze 25 egzemplarzy Arony wyjedzie na ulice Warszawy dzisiaj po południu, natomiast Seatów będzie znacznie więcej i w następnych tygodniach będą udostępnione również w innych miastach w których oferuje swój carsharing firma Panek. Istnieje oczywiście możliwość, że najnowszy model w ofercie operatora rozpierzchnie się do innych miast szybciej, bowiem w przypadku Seata Arony również działa tryb „multi-city” dzięki któremu samochód wynajęty w strefie warszawskiej może być zwrócony w dowolnej innej lokalizacji czyli w Krakowie, Lublinie Trójmieście lub Wrocławiu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 11 komentarzy

  1. seo judi

    Thatt iis а ցreat tіp particularly tߋ thosе fresh to tһe blogosphere.
    Simple Ƅut very precise info… Many thanks fօr sharing this one.
    A must read post!

    Feel free tߋ surf to my wweb ρage … seo judi

Dodaj komentarz