Oferty w czasie koronawirusa.
Atrakcyjne jak nigdy wcześniej.

 • Post author:
 • Post category:Polska

Na samym wstępie, zważywszy na szczególną sytuację związaną z korona-wirusem rekomendujemy zostanie w domu, natomiast jeśli do wyjścia zmusza Was sytuacja zawodowa bądź inna dopuszczona prawnie, to warto rozważyć wybór samochodu współdzielonego, ponieważ oferty niektórych polskich operatorów są w praktyce rekordowe.

Zaczniemy od interesującej oferty dla osób, które potrzebują samochodu na dłużej niż dobę czy tydzień. Oferujący usługę w Łodzi i Poznaniu – EasyShare, zaproponował swoim klientom opcję wynajmu miesięcznego, podczas którego cena jednej doby wynosi tylko 50 PLN za dobę. Jest to znaczna obniżka w stosunku do dotychczasowej oferty dobowej, w której za 24h użytkowania swoich aut, EasyShare życzy sobie 90 PLN + koszt zużytego podczas wynajmu paliwa. W przypadku wynajmu miesięcznego, również zamiast standardowej opłaty za kilometry, klient płaci ekwiwalent ceny zużytej podczas wynajmu benzyny.

Kolejnym operatorem, który zdecydował się na zaoferowanie interesującego pakietu na dłuższe wynajmy, jest najstarszy polski carsharing – 4Mobility, który rozwinął, również niedawno wprowadzoną ofertę wynajmu dobowego, wraz z podstawieniem samochodu pod wskazany adres, a także z dodatkową dezynfekcją dostarczanego pojazdu. „Czwórki” proponują pakiet tygodniowy dla Audi A3 w cenie, tylko 699 PLN. Jak łatwo wyliczyć, jest to niecałe 100 PLN za dobę użytkowania „kompaktu” marki premium, wyposażonego między innymi w automatyczną skrzynię biegów. Powiecie pewnie:
– No ale jeszcze opłata za kilometry”.
Ale my odpowiemy:
– A właśnie, że nie…
(chociaż nie do końca)
Promocja od 4Mobility do złudzenia przypomina swoją konstrukcją tradycyjny wynajem samochodów typu – Rent a Car, bowiem oprócz stawki dobowej, klient, który zdecyduje się na wynajem takiego samochodu, płaci również za zużyte paliwo. Czy to znaczy zatem, że za kilometry nie płaci? Za pierwsze 700 nie, natomiast jeśli w ciągu tygodnia wynajmu przekroczy ten limit, zobowiązany jest zapłacić 0,15 PLN za każdy nadliczbowy kilometr. Niezależnie jednak od powyższego, niecała „stówa” za dobę wynajmu nowego Audi A3, to naprawdę atrakcyjna oferta.

Oferty wynajmów dobowych zamyka największy polski usługodawca współdzielonych samochodów – Panek CarSharing, który znacznie obniżył w ostatnich dniach pakiet dobowy. I tyczy się to każdej z jego odmian, bowiem cięciu uległy pakiety dobowe i tygodniowe w każdej z dostępnych klas: S,M,L oraz XL. W klasie S mamy do dyspozycji popularne, hybrydowe Yarisy, które w wynajmie dobowym kosztują w tej chwili tylko 39 PLN za dobę wynajmu + opłata za kilometry w wysokości 0,60 PLN za każdy. Jeszcze niższą cenę za dobę w klasie S (34,15 PLN) możemy osiągnąć decydując się na pakiet tygodniowy w wysokości 239 PLN. Powyższe ceny dotyczą jednak najbardziej ekonomicznej klasy. A na co może liczyć, nieco bardziej wybredny klient? Choćby na Mercedesa GLA, występującego w klasie XL, którego doba wynajmu wyceniona została na tylko 99 PLN a w przypadku wynajmu na okres pełnego tygodnia, zyskujemy w praktyce dobę gratis, ponieważ „tygodniówka” z Mercedesem GLA, kosztować nas będzie 599 PLN. Do tej ceny należy dodać opłatę za kilometr, która w przypadku klasy XL, wspomnianej wcześniej S, ale również w pozostałych M oraz L, wynosi 0,60 PLN. Godnym zauważenia faktem jest to, że powyższa oferta dotyczy wszystkich miast, w których Panek CarSharing udostępnia swoje samochody, a sieć tych aglomeracji ostatnio wzrosła aż do 21 lokalizacji, co szczególnie okazać się może atrakcyjne w okresie dalszych wyjazdów świątecznych (których oczywiście nie rekomendujemy, jednak praktyka każe spodziewać się, że wielu naszych krajanów ruszy w Polskę).

Na koniec jeszcze kilka słów o również ciekawej promocji, od największego polskiego zero-emisyjnego carsharingu – InnogyGO!, który podczas epidemii skierował swoją ofertę ku (również cenowej) alternatywie dla komunikacji publicznej. Za kwotę 3,40 PLN (czyli cenę jednego 20-minutowego biletu publicznej, warszawskiej komunikacji) klient otrzymuje pakiet 15 minut do wykorzystania w ciągu 14 dni. W sytuacji gdy wynajem w ramach tej subskrypcji trwać będzie dłużej, za 16-tą i każdą następną minutę, klient zapłaci wg standardowego cennika czyli 1,19 PLN za minutę jazdy i 0,19 PLN za minutę postoju.

Podsumowując, wrócimy jeszcze na moment do wstępu. Sytuacja jest wyjątkowa i dla naszego wspólnego dobra powinniśmy siedzieć w domach. Jeśli jednak naprawdę musimy się przemieszczać i nie dysponujemy prywatnym środkiem transportu, to jak dowiedliśmy powyższej, mogą być naprawdę atrakcyjną opcją.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 7 komentarzy

 1. nimabi

  Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

 2. 20bet

  Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

 3. www.xmc.pl

  Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni są ludzie, którzy je urzeczywistniają. Twój blog jest tego wspaniałym przykładem…

 4. 0mniartist

  This website was… how do you say it? Relevant!! Finally I’ve found something which
  helped me. Kudos! asmr 0mniartist

Dodaj komentarz