Elektryczna „waga ciężka” wjeżdża do Warszawy.

O elektrycznym cargo-carsharingu od Innogy informowaliśmy już w połowie października, natomiast aż do wczoraj elektrycznych vanów próżno było szukać w Warszawie. Ostatecznie jednak, 28 listopada innogy Polska uruchomiła dla klientów pilotażową usługę elektrycznego cargo-carsharingu, pod znaną już w Warszawie marką Innogy go!. Pięć różnych aut udostępnionych zostanie klientom  sieci handlowych, zlokalizowanych w trzech  punktach w Warszawie. Tym samym, samochody marek Renault, Nissan, Volkswagen i MAN uzupełnią flotę innogy go! Celem projektu jest wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy potrzebują przewieźć przedmioty o większych gabarytach.  Jak przystało na największegeo polskiego usługodawcę samochodów elektrycznych, „dostawczaki”, będą w 100% elektryczne vany, z których klienci będą mogli  skorzystać m.in do transportu materiałów budowlanych czy zakupionych mebli bez konieczności posiadania własnego pojazdu przystosowanego do tego celu, czy korzystanie z usług firm transportowych. Rozwiązanie to może być także wykorzystywane przy przeprowadzkach.

– Usługa innogy go! uruchomiona w kwietniu br. przez Innogy Polska, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem warszawiaków. Możliwość wynajmu aut elektrycznych na minuty, korzystanie z buspasów, brak konieczności opłacania parkowania oraz ekologiczny wymiar tej usługi są zaletami, które najczęściej wymieniają użytkownicy car sharingu Innogy. Dlatego chcemy zaproponować mieszkańcom stolicy również pojazdy typu van. Oferta jest odpowiedzią na potrzeby transportowe związane z przewożeniem towarów o większych gabarytach, przy zachowaniu ekologicznego charakteru usługi Innogy  go! – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu w Innogy Polska.

Aby wypożyczyć elektrycznego vana, wystarczy skorzystać z tej samej aplikacji innogy go!, z której korzystamy do wynajmu BMW i3. Nowy użytkownik może zainstalować ją pobierając z oficjalnego sklepu dla systemu Android lub iOS. Po zarejestrowaniu się i podaniu wymaganych danych, utworzone zostanie konto użytkownika, dzięki któremu w prosty i szybki sposób będzie można skorzystać z obu opcji: na mapie będą widoczne zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze.

Innogy w przypadku samochodów dostawczych zdaje się iść „przetartą” już ścieżką poprzez udostępnienie różnych modeli samochodów, podobnie jak uczyniło to z samochodami elektrycznymi w 2018 roku kiedy to właśnie w pilotażowym projekcie na ulice Warszawy wyjechały takie samochody jak: BMW i3, Renault Zoe, Hyundai Ionic czy Nissan Leaf. Na koniec testu, operator wybrał na podstawie opinii klientów, najpopularniejszy wg nich model – BMW i3 który w ilości kilkuset sztuk zapełnił stołeczne parkingi i ulice. Podobnie może być też z samochodami dostawczymi. Pilotażowe egzemplarze udostępniono w trzech lokalizacjach: IKEA Targówek, IKEA Janki oraz Towarowa 22. Użytkownicy, po skorzystaniu z usługi będą mogli oddać auto do jednej z tych stref, tak by było od razu dostępne dla kolejnego użytkownika.

Koszt jazdy rozliczony będzie godzinowo oraz minutowo i różnić się będzie w zależności od wybranej marki samochodu. Użytkownik nie będzie obciążany za przejechane kilometry, a jedynie za czas trwania usługi. Wybrać będzie mógł z dwóch pakietów – w zależności od marki cena za minutę wyniesie 1,19 zł  w pakiecie Basic lub 1,39 zł w pakiecie Premium. Auto będzie można wynająć również w pakietach: za godzinę zapłacimy od 49 zł, za 3 godziny – od 139 zł, zaś w przypadku najmu na całą dobę cena wyniesie od 289 zł.

Innogy podobnie jak w przypadku pilotażowego projektu z 2018 roku jak i w momencie otwarcia usługi docelowej na początku bieżącego roku, zbiera i tym razem opinie użytkowników na temat nowej usługi. Każdy użytkownik, który wypełni ankietę po skorzystaniu z vana elektrycznego, otrzyma 15-minutowy kod promocyjny na przejazd BMWi3. Informacja o ankiecie znajduje się w vanach oraz na stronie internetowej www.innogy.pl

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. Daftar Binance US

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Dodaj komentarz