MiiMove z opłatą strartową
oraz z pierwszym… nie Oplem.

Piątek, piąteczek, piątunio. Ulubiony dzień większości Polaków obrodził w nowości dla klientów carsharingu w Trójmieście, a konkretnie klientów jednego z najpopularniejszych tamtejszych operatorów. MiiMove, bo o nim mowa, przekazało dziś swoim fanom za pośrednictwem mediów społecznościowych dwie wiadomości. Klasycznie, jedną złą, drugą dobrą. Zaczynając tradycyjnie od złej, niestety po ledwo dwóch miesiącach MiiMove postanowiło ponownie skorygować ceny usługi, dodając do dostępnych cenników opłatę startową w wysokości 2,49 PLN. Dodając ten rodzaj opłaty, trójmiejski usługodawca wpisuje się w pewien trend, który zapoczątkował Traficar, wprowadzając opłatę startową przy okazji rewolucji cennikowej kilka lat temu, gdzie tryb mieszany (oparty na jednoczesnej opłacie za minutę oraz za kilometr) zastąpił cennik tylko kilometrowy z dodaną wtedy pierwszy raz u tego operatora opłatą startową. Stosunkowo niedawno opłaty startowe do kompletu cenników krótkoterminowych (minutowego, kilometrowego oraz standardowego) dodał również Panek CarSharing, a już od jutra (3 lipca 2021), do wymienionych wcześniej, największych carsharingów w Polsce dołączy właśnie MiiMove.

W skutek dzisiejszej decyzji MiiMove, pozostaną w Polsce już tylko dwie usługi oferujące samochody osobowe, w których nie obowiązuje w wynajmach krótkoterminowych opłata startowa. Jest to 4Mobility oraz EasyShare. Gwoli ścisłości przy tym ostatnim usługodawcy należy wspomnieć, że EasyShare na samym początku swojej działalności w 2018 roku również stosowało opłatę startową i to w wysokości aż 5 PLN, jednak szybko w skutek niepochlebnych komentarzy odbiorców, EasyShare się z tej opłaty wycofał.

Złą wiadomość związaną z korektą cennika MiiMove argumentuje zwiększonymi opłatami w strefach parkowania w Trójmieście oraz w stale zwiększających się cenach paliwa, natomiast trzeba przyznać, że usługodawca zadbał również o osłodzenie tej wiadomości swoim klientom i tutaj właśnie czas na dobą wiadomość, a tą jest wprowadzenie nowego modelu do floty MiiMove. Co ciekawe, nie będzie to Opel, który był jak dotąd jedyną marką użytkowaną przez tego operatora (modele Astra, oraz elektryczna Ampera). Od jutra w aplikacji MiiMove ma pojawić się 10 sztuk nowej Toyoty Corolli napędzamych 122-konnym silnikiem hybrydowym. Samochód jak przystało na „toyotowską” hybrydę, a także na samochody usługi MiiMove, wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów. Co warte zauważenia, część Toyot trójmiejskiego operatora będzie nieoklejona, co również jest zgodne z trendem coraz bardziej obecnym w polskim carsharingu, gdzie operatorzy udostępniają część samochodów dla klientów, chcących zachować dyskrecję. Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano w 4Mobility oraz w Panek CarSharing. Cena Corolli z nieoficjalnie uzyskanych informacji, ma być identyczna jak w przypadku flagowego Opla Astry, czyli 0,80 PLN za minutę oraz 0,77 PLN za kilometr + wprowadzona od jutra opłata startowa – 2,49 PLN. Corolle od MiiMove mają pojawić się w aplikacji operatora już od jutra.

Udostępnij przez :

Ten post ma 12 komentarzy

  1. binance

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  2. The most talked about weight loss product is finally here! FitSpresso is a powerful supplement that supports healthy weight loss the natural way. Clinically studied ingredients work synergistically to support healthy fat burning, increase metabolism and maintain long lasting weight loss. https://fitspresso-try.com/

Dodaj komentarz