Panek udostępnia foteliki dziecięce w swoich samochodach.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Kwestia przewożenia dzieci w samochodach współdzielonych to temat, nad którym od dawna głowią się operatorzy usług nie tylko w Polsce. Temat jest bardzo trudny, ponieważ usługodawcy muszą mierzyć się z następującymi wyzwaniami:
– ryzyko kradzieży fotela
– montaż
– waga przewożonego dziecka (najbardziej popularne rodzaje foteli są produkowane w 3 różnych grupach wagowych)
– ilość przewożonych dzieci

Nie brakuje usług, gdzie zdecydowano się udostępnić jedną sztukę fotelika odpowiednio oznaczając ten fakt na aplikacji. Przykładem takiej usługi jest hiszpańsko-francuskie ZITY, którego test udostępnialiśmy na początku roku, na którym tematowi fotelika poświęcony został fragment naszego materiału (test usługi ZITY do obejrzenia – tutaj), jednak tam również operator musiał zmierzyć się z wyżej wymienionymi problemami.

Podobną drogą zdecydował się pójść największy polski operator – Panek CarSharing, który udostępni w swoim najnowszym modelu – Fiacie 500, foteliki z najwyższej grupy wagowej – 15-36 kg. Proponowane Klientom podkładki firmy Catero Puma posiadają system montażu ISOFIX oraz niezbędne certyfikaty i są zgodne z wymaganiami technicznymi stosowanymi w Europie.

Foteliki będą udostępnione we wszystkich egzemplarzach najmniejszego (poza Fiatem 126p) samochodu w flocie Panek i z tytułu użytkowanego fotela nie będą pobierane dodatkowe opłaty. Podkładka przymocowana jest za pomocą stalowej linki, dzięki której osoba użytkująca Fiata 500, która planuje zabrać w podróż trzech (pełnowymiarowych) towarzyszy, może przełożyć fotelik do bagażnika.

Udostępnij przez :