Panek „łączy Polskę na nowo”.
150 miast w usłudze.

  • Post author:
  • Post category:Polska

11 maja 2020 można nieśmiało uznać za datę graniczną, gdy carsharing w Polsce przestał być usługą dostępną wyłącznie dla mieszkańców największych miast. Właśnie tego dnia strefy usługi Panek CarSharing pojawiły się w kolejnych kilkudziesięciu miastach. Wg deklaracji operatora, miast w których pojawiła się usługa jest ponad 150, natomiast wg naszych szacunków Panek CarSharing jest w tej chwili obecny w 176 miejscowościach, z czego 155 to miasta.

Publikowanie w tym miejscu listy wszystkich lokalizacji mija się z celem, znaleźć je można m.in na stronie operatora natomiast dla lepszego oglądu sytuacji, warto zauważyć, że strefy wynajmu i zwrotu samochodów Panek znajdują się już we wszystkich polskich miastach o populacji powyżej 40 tysięcy mieszkańców. Oczywiście przemieszczanie samochodów pomiędzy nowymi strefami jest dostępne tak samo jak w przypadku tych dotychczasowych i co najważniejsze nie jest to związane z żadną dodatkową opłatą. Ilustrując tą funkcję przykładem: rozpoczynając wynajem samochodu np. w strefie w Zamościu, możemy zakończyć wynajem w każdej z innych prawie dwustu stref, np w Wejherowie, będącym do wczoraj jeszcze częścią strefy „trójmiejskiej”. Do wczoraj, ponieważ przy okazji dodawania nowych miast, podzielono dotychczasowe strefy aglomeracyjne na oddzielne miejscowości (oznaczone własnym znacznikiem na mapie) w efekcie czego, zamiast strefy dla wspomnianego Trójmiasta, znajdziemy osobne dla Gdańska, Gdyni i Sopotu, ale też dla mniejszych ośrodków które dotychczas miały swoje podstrefy w tym rejonie jak np. wymienione już Wejherowo czy Pruszcz Gdański. Dodatkowo niebieskie znaczniki z symbolami miast zastąpiono oficjalnym symbolem Panek CarSharing – „Birdmanem”.

Godnym odnotowania faktem, szczególnie dla klientów z dzisiaj dodanych lokalizacji jest bonus w wysokości 20 PLN na przetestowanie usługi, który otrzymuje każdy nowo zarejestrowany użytkownik.

Siecią ponad 100 lokalizacji w jednym kraju w Europie mogą pochwalić się jedynie 3 uslugi:
– Flinkster (we współpracy z lokalnymi usługami niemieckiego carsharingu jak np. Scouter) – Niemcy
– Mobility – Szwajcaria
– Green Wheels – Holandia

Panek CarSharing jest czwartą taką usługą na naszym kontynencie, natomiast jedyną, która udostępnia swoje samochody w pełnym trybie „free-floatingu”, czyli niestacjonarnym, gdzie auto można pozostawić w dowolnym miejscu publicznym w strefie. Wynajem samochodów w wymienionych powyżej usługach zagranicznych oparty jest na określonych punktach parkingowych skąd samochód można wynająć i gdzie go zwrócić.

Określenie „wynajem samochodów” został przez nas użyty powyżej nie bez powodu. Oczywiście carsharing jest jedną z odmian takiego wynajmu, jednak wspomniane określenie kojarzone jest głównie z tradycyjną wypożyczalnią samochodów (Rent a Car). Ogólnopolski rozwój carsharingu, w wydaniu firmy Panek, która zresztą od niemal 20 lat oferuje również tradycyjny „Rent a Car”,  wydaje się szczególnie interesujący właśnie z tego powodu, że bezobsługowy i całodobowy wynajem samochodów przez aplikację w połączeniu z ze swobodną migracją samochodów pomiędzy tyloma lokalizacjami może realnie zmienić ten rynek, tym bardziej, że obecnie niemal każdy z operatorów carsharingu w Polsce, oferuje atrakcyjne pakiety wynajmów dobowych, dzięki którym te usługi z powodzeniem mogą konkurować z tradycyjnymi wypożyczalniami.

Będąc przy atrakcyjnych pakietach dobowych różnych operatorów, warto jeszcze na koniec nadmienić, że również dzisiaj wróciły promocje na pakiety w „Panku”. Obecna promocja trwa niemal do końca miesiąca a pakiety dla najniższej klasy – S (hybrydowa Toyota Yaris), kosztują 59 PLN (dobowy) i 269 PLN (tygodniowy).

Udostępnij przez :

Ten post ma 25 komentarzy

  1. wheretobuychia

    Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

Dodaj komentarz