CH-Ry „na minuty” wjeżdżają do Warszawy.

Na początku czerwca na naszych łamach informowaliśmy o planach największego stołecznego usługodawcy – Panek CarSharing którego flota w ciągu najbliższych miesięcy wzbogaci się o kilkaset nowych samochodów hybrydowych. Chodziło konkretnie o nowy model Corolli, która zdążyła już zadomowić się w lokalizacjach obsługiwanych przez Carsharing Panek (Lublin, Kraków, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław) oraz o model C-HR, który jeszcze czeka na swoją premierę u tego usługodawcy.

Ostatecznie jednak dobiega kres tego oczekiwania, bowiem pierwsze egzemplarze hybrydowego cross-overa wyjadą na stołeczne ulice właśnie dzisiaj. Jęk zawodu użytkowników z pozostałych lokalizacji jest jednak daremny, bowiem Panek CarSharing docelowo udostępni 500 sztuk tego modelu i każda z aglomeracji w której ten operator udostępnił strefę otrzyma C-HRy, a co więcej, podobnie jak w przypadku innych niskoemisyjnych samochodów tego operatora, będzie można najnowszym udostępnionym modelem podróżować pomiędzy wspomnianymi aglomeracjami.

C-HR udostępniony jest w segmencie (L) a cena jego wynajmu została ustalona na:
0,80 PLN – minuta jazdy
0,20 PLN – minuta postoju
0,80 PLN – kilometr

Podane ceny, to stawki standardowe które można jednak znacząco obniżyć (do 0,10 PLN za minutę postoju & 0,50 PLN za km) w przypadku posiadania aktywnej subskrypcji tego operatora a także w przypadku wykupienia pakietu dobowego (który kosztuje 160 PLN), bądź tygodniowego (960 PLN).

Toyota C-HR to już czwarty (po Yarisie, Corolli i Smarcie) nisko bądź zero-emisyjny samochód udostępniony w szerszej skali przez drugiego co do wielkości polskiego operatora. Taka różnorodność floty nie jest jednak domeną wyłącznie Carsharingu Panek, bowiem jako pierwszy na szerszy wybór samochodów postawił pierwszy stołeczny operator – 4Mobility, który w tej chwili udostępnia osobowe modele aż 5 różnych marek (Audi, BMW, Hyundai, Mini i Nissana) oraz bagażowe VW w aż 3 różnych segmentach. Różnorodność floty jest dla operatora pewnym wyzwaniem, natomiast z drugiej strony szeroki wybór to zdecydowanie większa atrakcyjność usługi dla klientów, którzy korzystając z współdzielonej mobilności mogą doświadczać każdego dnia nowych wrażeń związanych z użytkowaniem różnych modeli i segmentów samochodów.

Udostępnij przez :

Ten post ma 17 komentarzy

Dodaj komentarz